Facebook ako majiteľ Instagramu sa snaží novými funkciami vylepšovať aj túto sociálnu sieť, ktorá ale v poslednom období preberá mnoho funkcií zo známeho Messengera. Po vzore tejto aplikácie sa tak možnosti rozšírili o „novinku“, ktorá je však všetkým dobre známa. Instagram spustil pre používateľov posielanie hlasových správ v súkromných konverzáciách, vďaka čomu sa teraz podobá Messengeru viac než predtým.

Prvé správy o testovaní tejto funkcie sa objavili ešte pred 4 mesiacmi, no teraz sa ju spoločnosť rozhodla oficiálne sprístupniť všetkým. Po aktualizovaní Instagramu tak bude mať každý používateľ možnosť odosielať svojim kontaktom v správach „Direct“ krátke hlasové správy s maximálnou dĺžkou 1 minúty.

Hlasové správy už aj na Instagrame

Novinka v štýle „walkie-talkie“ má uľahčiť konverzáciu, ktorú teraz bude možné začať len jediným podržaním tlačidla a nahratím správy. Identickú funkciu už poznáme aj z najpopulárnejšej aplikácie Messenger, ktorá ju používateľom poskytuje nejaký ten rok. Po dlhom čase sa tak odhodlal na túto kartu staviť Facebook aj v prípade Instagramu.

Nenechaj si ujsť
Instagram radikálne zmení svoj dizajn. Profily čaká kompletná premena

Táto možnosť príde vhod najmä v situáciách, kedy nie je priestor na klasické ťukanie do klávesnice. V prípade rozvojových krajín môže ísť o skvelú alternatívu k drahším volaniam. Týmto krokom tak chce zrejme Facebook dobehnúť to, na čo pri vývoji Instagramu pozabudol a priblížiť ho možnosťami svojmu Messengeru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom