banner-mi-notebook-air-13Výrobca elektromobilov, spoločnosť Tesla, je známa tým, že pravidelne vydáva OTA aktualizácie pre svoje revolučné automobily. Najväčšiemu záujmu sa stále teší Model S, ktorý oficiálne drží rekord najrýchlejšieho sériovo vyrábaného auta v zrýchlení z 0-100 km/h.  

Presnejšie sa bavíme o vlajkovej verzii Modelu S, teda o variante P100D, ktorý má vo svojich útrobách výkonné 100 kW batérie. Tento elektromobil tak hravo porazí superšporty, ako Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse a jedinečné Ferrari LaFerrari s cenou viac ako milión eur. Softvéroví inžinieri však vydajú aktualizáciu, ktorá ešte vylepší zrýchlenie, a to veľmi jednoduchou úpravou špeciálneho Ludicrous módu. Aktualizácia sa dotkne aj Modelu X.

Oba elektromobily budú rýchlejšie o desatinu sekundy. Model S zrýchli z 0-100 za 2,4 sekundy, respektíve 400 metrov zvládne za výborných 10,6 sekúnd. Túto radostnú správu potvrdil sám Elon Musk vo svojom statute na Twitteri. Výrobca veľmi rád prináša nečakané prekvapenia svojim zákazníkom, pričom posledná bola vskutku jedinečná. Majitelia si totiž mohli prístrojový panel zmeniť na dizajn Lotusu Jamesa Bonda z filmu v roku 1977.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP