Áno, čítaš správne a nerobíme si žiadnu srandu. Microsoft skutočne oznámil, že tri linuxové distribúcie sa dočkajú príchodu do oficiálneho obchodu s aplikáciami vo Windowse 10.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Konkrétne sa bude jednať o známu trojicu – Ubuntu, Suse a Fedoru. Možno ťa táto informácia poriadne zaskočila, no dáva perfektný zmysel. Microsoft totiž minulý rok predstavil podsystém Windowsu pre Linux, vďaka ktorému mohli vývojári používať plnohodnotný Linux a Windows 10 zároveň. Keď sa na to pozrieme z historického hľadiska, tak spoločnosť strávila 90. roky neúspešným vytláčaním Linuxu – bezplatnej alternatívy k operačnému systému spoločnosti z Redmondu milovanej najmä vývojármi a programátormi.

linux
zdroj fotografie: Pexels

nenechaj si ujsť
Windows 10 S ťa bude obmedzovať ako žiadny iný OS. Nedovolí ti zmeniť ani túto základnú funkciu

Cieľom Microsoftu je teraz nalákať vývojárov na používanie Windowsu 10. Ako k tomu teda prispejú linuxové distribúcie vo Windows Obchode? Veľmi jednoducho. Vývojári radi používajú linuxový softvér, ktorí bude vo Windowse 10 podporovaný rovnako ako Windows softvér. Vývojári tým pádom môžu presunúť celý svoj vývoj na operačný systém od Microsoftu. Otázne je, či bude tento krok dostatočným dôvodom na to, aby vývojári prešli zo svojho obľúbeného Linuxu práve na Windows, ktorý im vlastne už od začiatku nevyhovuje.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
29%
Neznášam to
29%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.