Úradujúci šampión a aktuálny líder kráľovnej motoršportu, Max Verstappen, dostal nové unikátne auto. Ako píše portál Motor1, je ním elektromobil Honda E v limitovanej edícii, ktorá bola vytvorená špeciálne pre majstra Formuly 1. Honda sa rozhodla na Maxovu počesť vytvoriť limitovanú edíciu malého mestského elektromobilu, ktorá dostala veľmi jednoduchý názov „Limited Edition“. Dostupná bude aj pre verejnosť v Európe, no okrem vizuálnych zmien sa žiaľ nejedná o nič špeciálne.

Preteky by s ním nevyhral

Ako informuje portál AutoEvolution, automobilka vyrobí iba 50 kusov limitovanej edície Hondy E, takže sa bude jednať o poriadnu exkluzivitu. Menším sklamaním je, že tou najzásadnejšou zmenou oproti bežnému sériovému elektromobilu je farba.

Špeciálna edícia pre Maxa Verstappena je lakovaná v Premium Crystal Red farbe. Do očí bijúca červená farba je doplnená čierne lakovanými detailmi a elektromobil je obutý na 17″ čiernych diskoch. Limitovaná edícia ale nie je zrovna najlacnejšia. Predávať sa bude za zhruba 46 000 €, čo je za elektromobil tejto kategórie extrémne vysoká čiastka. Za túto sumu totiž môžeš mať napríklad VW ID.4 či Škodu Enyaq.

Zastaralé technické parametre

Honda E ako taká nie je žiadnou novinkou na trhu. Elektromobil je to už pomerne starý, a tak aj jeho technické parametre medzi súčasnými elektrickými autami mierne zaostávajú.

Batéria má kapacitu iba 35,5 kWh a na jedno nabitie prejde okolo 220 km a auto je možné nabiť pomocou 100 kW DC nabíjačky alebo skrz 6,6 kW AC nabíjačku. Limitovaná edícia je postavená na vyššom stupni výbavy s označením Advance, ktorá ponúka elektromotor s výkonom 152 koní a krútiacim momentom 315 Nm.

Sám Max ale označil toto auto za veľmi zábavné a dynamické v mestskej premávke. Honda E tomu vďačí napríklad nízkej hmotnosti iba 1,5 tony, či rozloženiu váhy presne v pomere 50:50.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP