V poslednom čase sa akoby roztrhlo vrece so smartfónmi s veľmi úzkymi rámikmi okolo displeja. Len včera sme vás informovali o smartfóne Subor S3, ktorého bočné rámiky majú len 0,7 mm. Dnes sa objavil ďalší čínsky smartfón, ktorý taktiež príde takmer bez rámikov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Hovoríme o smartfóne od doteraz neznámeho výrobcu LeTV. Informácie o ich pripravovanom smartfóne unikli už toľkokrát, že by sme to nespočítali ani na oboch rukách. Teraz tu máme nové fotografie, ktoré ukazujú práve smartfón od LeTV s veľmi úzkymi rámikmi bočných strán displeja a určite budete súhlasiť s tým, že takéto vyhotovenie je docela nepraktické. Jednak je displej veľmi náchylný na poškodenie, ak by vám smartfón spadol a druhým dôvodom je nechcené stláčanie displeja z bočných strán.

Smartfón okrem vcelku krásneho dizajnu príde so slušným hardvérom. Jeho 5,5-palcový displej bude mať rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov, poháňať ho bude osemjadrový procesor s taktom 2,2 GHz (pravdepodobne MediaTek) spolu s 2 GB RAM, pričom pre vaše dáta bude k dispozícii 16 GB vnútornej pamäte. Zadný fotoaparát príde s rozlíšením 13 MPx, predný bude mať zasa 5 MPx. Smartfón bude podporovať aj Dual-SIM funkciu a príde s najnovším USB konektorom typu C, ktorý môžeme poznať z tabletu Nokia N1 či nového Apple MacBook. Ak sa tieto informácie potvrdia, LeTV bude prvým Android smartfónom s týmto novým konektorom. 

LeTV-bezeless-smartphone-images (2)
LeTV je v Číne známe najmä pre ich video streamovacie služby a služby pre online zábavu, televíznu produkciu, inteligentné terminály a tiež e-commerce. Inými slovami, LeTV pracuje na cenovo dostupnom zariadení, ktoré nás v redakcii veľmi zaujalo a určite mu budeme venovať ďalšiu pozornosť.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP