O chystanom smartfóne spoločnosti Lenovo sme ťa už informovali pred pár dňami. Má ísť o zariadenie, ktoré bude mať obrovský pomer displeja k prednej strane a konečne tak pôjde o skutočne bezrámikový smartfón. Že ide o skutočné zariadenie potvrdzuje aj fakt, že bol zverejnený oficiálny dátum predstavenia.

K dnešnému dňu máme predstavených už hneď niekoľko vlajkových lodí od popredných výrobcov. Veľa z nich ma spoločný jeden hlavný znak, a to výrez v displeji. Je to momentálne v kurze a navyše tým zákazník získa priestor navyše, kde by bol inak rám okolo displeja. Po funkčnej stránke je výrez veľmi dobrou myšlienkou, no čo veľa ľuďom vadí je to, ako vyzerá. Vzhľadom na množstvo senzorov je to však momentálne to najlepšie riešenie. Alebo nie?

Lenovo sa chystá vypáliť rybník všetkým výrobcom

Novinka v podobe smartfónu Lenovo Z5 má prísť s displejom, ktorý bude pokrývať až 95 % prednej strany a ponúknuť má 4 technologické novinky a až 18 patentových vychytávok. Nakoľko na prednej strane nie sú vidieť žiadne senzory ani predná kamera, pravdepodobne sa tieto novinky budú týkať práve ich.

Lenovo Z5
Zobraziť celú galériu (2)
Twitter / Benjamin Geskin

Nenechaj si ujsť!
Lenovo ukazuje poriadnu exkluzivitu. Kompletne bezrámikový smarfón

Okrem toho by mal smartfón ponúknuť výdrž až 45 dní v pohotovostnom režime a pre všetkých zákazníkov, ktorí si zariadenie zakúpia, poskytne Lenovo až 4 TB úložného priestoru vo forme cloudu. Lenovo tiež tvrdí, že ak batéria smartfónu dosiahne 0 %, stále bude mať dostatok energie na to, aby mohol byť vykonaný polhodinový telefonický hovor. Tešiť sa môžeme aj na duálny fotoaparát s podporou AI.

Zvyšné špecifikácie sú zahalené rúškom tajomstva, no všetko podstatné sa dozvieme už 5. júna, kedy je naplánované predstavenie smartfónu. My sa už nevieme dočkať a sme veľmi zvedaví, ako sa výrobcovi podarilo popasovať so všetkými senzormi a prednou kamerou. Ak bude všetko funkčné a smartfón dostane tie najlepšie komponenty, môže ísť o najväčšieho ašpiranta na smartfón roku 2018.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom