Viceprezident spoločnosti Lenovo dnes na sociálnej sieti Weibo predstavil smartfón, ktorý je dokonalým stelesnením bezrámikového telefónu. Zariadenie s takýmto pomerom displeja na prednej strane si ešte určite nevidel.

Displej má pokrývať až 95 % prednej strany

Novinka od spoločnosti Lenovo má byť zariadenie Lenovo Z5. To má okrem displeja, ktorý bude pokrývať 95 % prednej strany, disponovať až štyrmi technologickými novinkami spolu s 18 patentovými vychytávkami. Podľa týchto slov sa teda máme skutočne na čo tešiť.

Zobraziť celú galériu (3)
Lenovo - oficiálny teaser

Ak si tieto tvrdenia porovnáme s doteraz najrevolučnejšími smartfónmi, tak nám z toho vznikne naozaj prelomové zariadenie. Napríklad taký Xiaomi Mi Mix 2, ktorého prednú stranu pokrýva z 91 % displej, má na spodnom okraji vcelku masívny rámik, v ktorom je umiestnená predná kamera. Apple sa s týmto problémom vysporiadal trocha lepšie, keď použil už tak známy výrez v displeji, do ktorého umiestnil všetky dôležité prvky smartfónu.

Lenovo Z5
Zobraziť celú galériu (3)
Twitter / Ben Geskin - redner celej prednej strany

Najväčšou výzvou pre Lenovo bude preto umiestnenie prednej kamery. Všetci dobre vieme, že problémy ako snímač odtlačkov prstov na bezrámikových displejoch je už dávno vyriešený. Už niekoľko spoločností dokázalo demonštrovať, že snímač umiestnený priamo pod displejom dokáže spoľahlivo fungovať. Podľa týchto informácií sa zdá, že Lenovo sa chystá zaútočiť na trh vlajkových lodí. My mu rozhodne fandíme a sme zvedaví, ako to celé dopadne.

Zobraziť celú galériu (3)
Twitter / Ben Geskin

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP