Uštipační a krúti červíci sa vrátia v plnej paráde, informuje Escapist. Britské vývojárske štúdio Team 17, ktoré stálo za všetkými dielmi z populárnej série, totiž oznámilo nový diel s názvom Worms 2020. Ten sa nám predstavuje v prvom teaser traileri.

Legendárna herná séria Worms, ktorá si vďaka jednoduchej, no o to chytľavejšej hrateľnosti, našla milióny fanúšikov po celom svete, sa tento rok dočká pokračovania. Pracovať na ňom nebude nikto iný ako borci z Team 17, ktorých Wormsovia na hernej scéne preslávili.

Červíky sa vrátia v novom hernom pokračovaní

Worms W.M.D, posledný diel z populárneho univerza, na ktorom Team 17 pracoval, bol vydaný ešte v roku 2016, odvtedy sa vývojári sústredili na iné projekty. V roku 2017 napríklad vydali pokračovanie úspešnej platformovky The Escapist, na ktorú medzičasom získali práva, tento rok pre zmenu chystajú novú sandboxovku na Nintendo Switch s názvom The Survivalist.

Nenechaj si ujsť
HBO oznamuje veľkú novinku: Pripravuje seriál The Last of Us s tvorcami Černobyľu

Team 17 však na svoju úspešnú značku nezabudol a medzičasom v zákulisí v tichosti pripravoval nových Wormsov, ktorých plánuje do sveta vypustiť ešte tento rok. Aj keď presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, načasovanie nebude náhodné, keďže tento rok séria Worms oslávi svoje 25. výročie.

Čo o pripravovanej hre teda vieme? Zatiaľ toho veľa nie je. Tvorcovia sa totiž podelili iba o krátky teaser, ktorý z novej hry neobsahuje vlastne vôbec nič. Zároveň však sľubuje, že Wormsovia sa vrátia v podobe, v akej sme ich ešte nikdy nevideli a sľubuje nové možnosti hrateľnosti.

V krátkej ukážke sa tvorcovia vracajú k ikonickým momentom v rámci série, len aby nostalgické spomienky prehrávané v televízii rozmlátil zlomyselný červík. Naznačujú tým tvorcovia prechod Wormsov do virtuálnej reality, ako sa niektorí užívatelia domnievajú, alebo zničenie televízora znamená hrubú čiaru za starými hrami a začiatok novej éry?

Potvrdiť ani vyvrátiť zatiaľ nevieme vôbec nič a jediné, čím si môžeme byť istí, je, že Worms 2020 príde ešte tento rok. Aspoň tak to tvorcovia sľubujú na oficiálnej stránke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom