Nový seriál „The Last of Us“ bude založený na udalostiach z pôvodnej rovnomennej hry. V snahe zabezpečiť, aby bol dokonalý, na jeho tvorbe sa podieľa samotný tvorca hry, Neil Druckmann, informuje Holywood Reporter.

The Last of Us je videohra amerického štúdia Naughty Dog vytvorená pre PlayStation. Bola vydaná v roku 2013 a jej vedúcim bol výtvarný riaditeľ a scenárista Neil Druckmann. Na tvorbe úplne nového seriálu sa spolu s ním bude podieľať aj Craig Mazin, tvorca uznávaného seriálu Černobyľ a Evan Wells, prezident Naughty Dog, ktorý bude pôsobiť ako výkonný producent.

Podľa Variety je projekt koprodukciou HBO so Sony Pictures Television v asociácii s PlayStation Productions. The Last of Us bude zároveň prvým seriálom od PlayStation Productions.

Mazin uviedol, že Neil Druckmann je najlepším rozprávačom pracujúcim v oblasti videohier. Ako píše Games Radar, Druckmann zas na adresu Mazina povedal, že bol rovnako unesený jeho prístupom k rozprávaniu a jeho hlbokým porozumením a láskou k The Last of Us.

Nemohol si vraj priať lepších partnerov ako tých, ktorí vytvorili napäté emocionálne majstrovské dielo, akým bol Černobyľ.

Aj keď to ešte nebolo potvrdené, seriál by mal obsahovať aj podrobnosti a príbehy získané z The Last of Us 2, ktorý vyjde už v máji tohto roku. Zatiaľ sa však nevie, kedy seriál The Last of Us vstúpi do výroby a už vôbec nie, kedy sa začne reálne vysielať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom