Začiatky hrania počítačových hier so sebou prinášali tie najrôznejšie tituly a medzi najviac obľúbené sa rozhodne zaradilo aj Doom. Po viac ako dvoch desaťročiach si milovníci brutálnej akcie môžu túto hru zahrať aj na prenosných herných konzolách. Nintento sa totiž rozhodlo priniesť Doom pre svoju konzolu Switch. 

Už od roku 1993, kedy svet po prvýkrát uvidel legendárne Doom si túto rýchlu akčnú hru, plnú brutálnych bojov a rôznych stvorení zamilovalo mnoho hráčov. Postupom času sa však jej grafika ako aj možnosti vyvíjali. Vďaka tomu si ju teraz môžu zahrať aj majitelia prenosnej hernej konzoly Nintendo Switch.

Moderné Doom s malými nedokonalosťami

Práve na tomto zariadení vyzerá moderné Doom naozaj skvelo, no neponúka také možnosti ako pri konzolách PS4 či Xbox One alebo počítači. Ide najmä o počet snímkov za sekundu, ktoré sa na silnejších mašinách pohybuje na na úrovni 60 fps. S obmedzenejším hardvérom a schopnosťami nového Switchu snímková frekvencia klesá na zhruba 30 fps. Vývojárske štúdio Bethesda Softworks v tomto smere viac detailov prezradiť nechcelo.

Nenechaj si ujsť
Takto zabíjajú čas programátori: Spojazdnili legendárny Doom na termostate a bankomate

Milovníci Doomu ale určite prežijú aj nižšie „fps“ a možno aj horšiu grafiku. Úsmev na tvári im totiž vyčarí už len samotná akcia a fakt, že sa jedná o legendárny titul v novom šate s vylepšenými možnosťami. V hernom svete sa okolo tejto hry príliš veľa nerozpráva. Nintendo sa však hráčom rozhodlo priblížiť pohľad na hranie priamo prostredníctvom konzoly Switch. Priložené video odhaľuje zábery z hry, aby sme si mohli aj my urobiť predstavu, ako také Doom na Nintende Switch beží.

Nintendo hru doladí a prekvapí nás ďalšími titulmi

Niekto si môže spočiatku ťažšie zvykať na zabudované joysticky a ovládanie, no pokiaľ si hráč vyberie ovládač Pro Controller, rázom pôjde všetko jednoduchšie. Štúdio Bethesda Softoworks tak v spolupráci s Nintendom odviedlo skvelú prácu. Podarilo sa im priniesť modernú legendu do modernej konzoly, ktorú si hráč môže zobrať so sebou kamkoľvek. Isté nedostatky v oblasti snímkovej frekvencie sa však časom môžu vyriešiť, nakoľko hra ešte stále prechádza optimalizáciou.

Už čoskoro by sa tak mohla ukázať v ešte lepšom svetle a osloviť väčší zástup majiteľov Nintenda Switch. Okrem tejto hernej pecky si japonská spoločnosť pre svoj Switch na budúci rok pripravuje tiež nový titul Wolfenstein 2: The New Colosuss, ale aj The Evil Within 2. Hráči tak nebudú bojovať len s pekelnými démonmi, ale aj s nacistickým Nemeckom, ktoré po 2. svetovej obsadilo USA. Kto vie, akých prekvapení sa ešte v budúcnosti od Nintenda dočkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom