Len nedávno sa zdalo, že obľúbená aplikácia Microsoft Paint (Skicár) definitívne skončí, no napokon sa tak nestalo a Microsoft rozhodol, že bude naďalej súčasťou Windows 10. Navyše bude súčasťou veľkej aktualizácie, ktorá bude dostupná v máji 2019.

Náhradou tejto aplikácie sa mal stať program Paint 3D. Prostredníctvom predstaviteľa Microsoftu, Brandona LeBlanca, spoločnosť uviedla, že predstavujú nové prístupové funkcie cez klávesnicu. Práve klávesnica má byť primárny vstupný mechanizmus spolu už s existujúcou podporou pre myš a dotyk.

Používatelia môžu samotné plátno posúvať podržaním CTRL a stlačením šípok. Ak si chce používateľ vybrať len časť plátna, je potrebné držať medzerník a stlačením šípok definovať smer. V tomto prípade bude oblasť označená číselnými kontrolnými bodmi, ktoré je možné presunúť pomocou klávesu Tab. Stlačením klávesu Tab a súčasného držania klávesu Shift sa používateľ bude pohybovať proti smeru hodinových ručičiek.

Zobraziť celú galériu (1)
MS PAINT_screenshot

LeBlanc informoval o podrobnostiach nových ovládacích prvkov pre klávesnice na blogu Insider Windows. Okrem podpory vstupu z klávesnice zlepšila spoločnosť Microsoft aj spôsob interakcie programu Paint s nástrojmi na uľahčenie prístupu na obrazovku, ako je napríklad program Windows Narrator.

Stále však nie je jasné, či MS Paint zostane aj v budúcnosti súčasťou operačného systému Windows 10. Ako sme ťa v našom článku informovali, bolo v pláne, že aplikácia skončí a bude ju možné len stiahnuť v obchode Microsoft Store.

Ako informuje portál Zdnet.com, Microsoftu sa snaží získať zákazníka prostredníctvom viacerých   nástrojov, ako je napríklad Xbox Adaptive Controller. Ide o herný ovládač navrhnutý pre ľudí s obmedzenou mobilitou. Microsoft z tohto ovládača spravil hviezdu vo svojej reklame na Super Bowle vo februári. Ukázalo sa, že ovládač pomohol deťom s rôznymi fyzickými obmedzeniami ľahšie hrať hry na Xboxe. Je potrebné dodať, že ide o veľmi dobrý nápad, ktorý je založený na pomoci deťom pomocou hrania hier a určite by sa takýchto zariadení na trhu zišlo oveľa viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom