Situácia na trhu s kryptomenami opäť vykazuje veľké zmeny, tentoraz sa však digitálnym menám darí lepšie ako počas niekoľkých prudkých pádov v tomto roku.

V uplynulom období slušne rastú všetky najhodnotnejšie kryptomeny, pričom najvýraznejšie je to v poslednom týždni. Bitcoin začal rásť po svojom páde 6. februára, keď klesol až blízko k 6000 USD. Za týždeň narástol na približne 8600 dolárov, no v priebehu ďalších 7 dní pokračoval až na súčasných takmer 11 000 dolárov.

Zobraziť celú galériu (2)
Vývoj hodnoty Bitcoinu za posledný mesiac. (Coinmarketcap)

Podobná situácia je aj u druhej najhodnotnejšej kryptomene sveta. Ethereum po páde na úroveň 600 dolárov v úvode februára narástol na súčasných 950 USD, takže o viac ako polovicu v priebehu dvoch týždňov. Tieto hodnoty sú však stále nižšie než pred pádom 6. februára.

Nenechaj si ujsť
Ťaženie kryptomien nie je žiadna veda. Môžeš tažiť a zarábať peniaze aj bez toho, aby si bol odborník

Úspešné dva týždne

Vývoj dvoch najhodnotnejších kryptomien nasledujú aj ďalšie virtuálne meny. Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin aj Monero sa spamätávajú z výrazného pádu. V top 10 rastie aj v priebehu dneška sedem kryptomien, pričom najviac sa darí kryptomene NEO s nárastom nad 4 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom