Keď Apple uviedol v minulom roku na trh výročný iPhone X, veľká časť pozornosti padala na jeho kontroverzný výrez, ktorý sa nepáčil každému. S odstupom času sa však ukázalo, že to nie je táto vlastnosť, ktorá používateľom prekáža najviac. Podľa prieskumu si drvivá väčšina ľudí praje od Apple lepšiu batériu a displej iPhonov, no s výrezom sa budú musieť zmieriť aj v novo označených modeloch.

Apple sa môže mnohým javiť ako spoločnosť, ktorá začala udávať trend s výrezom displeja, pretože si ho osvojilo aj mnoho výrobcov Android smartfónov. Tento kritizovaný prvok vo vrchnej časti iPhonu X však nie je to, čo používateľom prekáža najviac. Najnovší prieskum USA Today v spolupráci s analytickou spoločnosťou Survey Monkey odhalil podľa zúčastnených skutočné nedostatky iPhonov. Čuduj sa svete, proti výrezu obrazovky hlasovalo len zopár percent ľudí.

Kritické nedostatky iPhonov

Do prieskumu sa od 17. do 21. augusta zapojilo až 1 665 účastníkov vo veku 18 rokov, pričom 38 % z nich si zvolilo výdrž batérie ako jednu kľúčových vlastností iPhonov, na ktorej by mal Apple zapracovať. Pri obdobnej otázke s viacerými možnosťami vybralo odpoveď s predĺžením výdrže akumulátora až 75 % ľudí. Odolnosť obrazovky proti poškrabaniu a rozbitiu by pritom vylepšilo až 66 % opýtaných. Fanúšikovia, ktorí sa zapojili do prieskumu však majú na Apple aj také požiadavky, ktoré sa im zrejme už nesplnia.

Zobraziť celú galériu (0)
Android Police/YouTube

Viacerí z nich by totiž uvítali návrat 3,5 mm audio jacku a novinku v podobe rozšíriteľnej pamäte microSD kartami. Tieto priania vyslovilo v prieskume až 37 % ľudí, avšak spoločnosť im v tomto smere s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhovie. Rovnako sa zrejme nedočkajú ani náhrady Lightning portu za USB-C, no pri otázke na výrez displeja bolo proti nemu len 10 % ľudí. Zdá sa, že kritizovaná časť iPhonu X používateľom príliš neprekáža. Na „notch“ si už mnohí zrejme zvykli a urobili dobre. Tí, ktorí si totiž budú chcieť kúpiť aj niektorý z nadchádzajúcich iPhonov, musia s týmto prvkom na vrchu displeja počítať.

Apple upustí od zaužívaného označovania iPhonov

Je viac než isté, že Apple opäť staví u novej trojice svojich smartfónov na výrez obrazovky, ktorý v sebe pojme aj vylepšenú funkciu Face ID. Tá nadobro nahrádza Touch ID, s ktorým sa už podľa všetkého viac nestretneme. „Notchná“ mora tak neobíde ani tohtoročný dostupný iPhone 9, ale ani jeho drahších súrodencov.

Predstavenie nových iPhonov klope na dvere. Čo všetko o nich zatiaľ vieme?

Jeden z nich pritom bude priamym nástupcom iPhonu X a môže priniesť nové označenie iPhone XS. Jeho väčšia verzia so 6,5″ OLED displejom by sa mala podľa zdrojov portálu 9to5Mac nazývať netradične ako iPhone XS Max. Týmto krokom by Apple porušil doterajšie zaužívané spôsoby označovania svojich smartfónov. Prémiové iPhony tento rok prídu hneď s niekoľkými inováciami. Čaká na nich totiž ešte výkonnejší procesor Apple A12, ktorý sa spriahne so 4 GB RAM.

Zobraziť celú galériu (0)
EverythingApplePro/YouTube

Viac výkonu v luxusnejšom prevedení bude doménou len tejto prémiovej dvojice. Lacnejší iPhone 9 totiž bude musieť zopár vymožeností oželieť, a tak sa v ňom nemusíme stretnúť s duálnym fotoaparátom či funkciou 3D Touch. Apple predsa len niekde urobí kompromisy, aby naň mohol nasadiť nižšiu cenovku. Viac detailov o všetkých nových produktoch spoločnosti sa dozvieme už 12. septembra počas ich oficiálnej premiéry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom