Zdá sa, že kinopriemyslu po mesiacoch letargie a mizerných tržieb konečne svitla nádej na lepšie časy. S postupným uvoľňovaním opatrení vo veľkých svetových krajinách prichádza aj pozvoľné otváranie kinosál a prvý tohtoročný blockbuster, Godzilla vs. Kong, ukazuje, že diváci sú po filmovej zábave extrémne hladní.

Film režiséra Adama Wingarda (Death Note) má za sebou prvý otvárací víkend a Hollywood Reporter informuje, že súboj gigantických monštier si po komerčnej stránke viedol nad očakávania dobre.

Za prvé dni totiž dokázal zarobiť 121,7 milióna dolárov, čo je vzhľadom na pretrvávajúce obmedzenia vynikajúcim signálom pre vytúžené oživenie priemyslu. Veľká časť kín pritom naďalej zostáva zatvorená a aj pri otvorených prevádzkach platia striktné kapacitné obmedzenia.

Určite nezmeškaj
Chaos, deštrukcia aj explózia akčnej zábavy. Godzilla vs. Kong pripomínajú súboj storočia vo finálnej upútavke

Godzilla vs. Kong je po ročnej prestávke prakticky prvým čistokrvným blockbusterom, ktorý sa dostáva do kín, v septembri minulého roka šťastie vyskúšal aj Christopher Nolan s akčným sci-fi Tenet, film však po komerčnej stránke pohorel a za úvodný víkend zarobil iba 53 miliónov, čo prispelo k hromadnému odkladaniu premiér ďalších filmov. Téme sme sa venovali v samostatnom článku.

Za úspech Godzilla vs. Kong vďačí predovšetkým Číne, odkiaľ do pokladnice Warner Bros. pritieklo slušných 70.6 milióna. Deadline zároveň odhaduje, že ak by bola novinka premietaná pred pandemickou situáciou a nemusela čeliť kapacitným obmedzeniam v kinosálach, tržby filmu by sa mohli pohybovať na úrovni 200 miliónov.

Mizerné čísla od DC nadšencov

Ku komerčnému úspechu prispeli aj kladné hodnotenia na filmových portáloch, kde sa film teší priemerným známkam 7-8 / 10, aj keď tu sa Godzilla vs. Kong stali terčom nepriaznivého novodobého fenoménu, tzv. review bombingu.

IMDB, jeden z najznámejších filmových portálov na svete, totiž zasypali neobjektívne a negatívne recenzie od fanúšikov DC Universe, ktorí filmu účelne dali najnižšie možné hodnotenia.

Prečítaj si aj
Justice League zbúral internet, masívny záujem o film spôsobil výpadok HBO

Mizerné čísla sú pomstou voči štúdiu Warner Bros., ktoré odmieta predstaviť ďalšie filmy z univerza Justice League režiséra Zacka Snydera a podporiť tak iniciatívu #RestoreTheSnyderVerse, ktorá aktuálne húfne zaplavuje sociálne siete.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom