Tohtoročná vlajková loď juhokórejského technologického giganta jednoznačne patrí medzi najočakávanejšie smartfóny tohto roka. O Galaxy S8 počujeme naozaj často a čoraz častejšie sa skloňuje aj jeho väčší brat, Galaxy S8 Plus.

V poslednom čase je najviac diskutovaný práve dizajn nadchádzajúceho Samsungu Galaxy S8. Aspoň podľa doteraz uniknutých fotografií pôjde o dizajnovo podarený smartfón s takmer bezrámikovým displejom a tenkou konštrukciou. Práve tenká konštrukcia smartfónov sa v drvivej väčšine prípadov podpíše na menších batériách. Rovnaký prípad má nastať aj pri vlajkovej lodi od Kórejcov.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Samsung Galaxy S8

Najnovší neoficiálny render Samsungu Galaxy S8

zdroj fotografie: Phonearena

Najnovšie informácie priamo z domovskej krajiny Samsungu hovoria o batérii s kapacitou 3250 mAh, respektíve 3750 mAh pre väčší Galaxy S8 Plus. Aj keď ide o väčšie kapacity, ako sa pôvodne očakávalo, stále spadajú do priemeru. Vzhľadom na väčšie displeje, ktoré majú niesť uhlopriečky až 5,8″ pri klasickom modeli a až 6,2″ pri väčšom, je ťažké predpovedať, akú výdrž budú novinky dosahovať. Záleží však aj od optimalizácie samotného systému a zaváži aj najmodernejší 10 nm procesor, ktorý bude energeticky veľmi efektívny.

Laboratórium pre testovanie Samsung batérií

zdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá laboratórium, v ktorom sú testované batérie phabletu Samsung Galaxy Note 7

Správy o kapacitách batérií, rovnako ako všetky predošlé, nie sú nijak potvrdené a na reálne kapacity si tak počkáme do 29. marca, kedy má Samsung svoje novinky predstaviť. Dúfame tiež, že Samsung najnovšie batérie starostlivo testuje, pretože fiasko podobné modelu Galaxy Note 7 už zažiť určite nechce.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom