banner-galaxy-a3-a5Web CNET priniesol ďalšie informácie o pripravovanej novinke LG G6. Po displeji s netradičným pomerom strán, vodeodolnosti a vstavanej batérii prišlo aj na Google Asistenta, ktorý je zatiaľ exkluzivitou len pre referenčné Pixely. 

Nová vlajková loď výrobcu príde už o necelý mesiac, takže nás veľmi neprekvapuje, že o tomto smartfóne počujeme aj niekoľkokrát do týždňa. Netradičný pomer strán displeja spolu s neštandardným rozlíšením, vodeodolnosť a vstavaná batéria. Toto sú vlastnosti, s ktorými bude smartfón juhokórejského výrobcu disponovať na 99 %. Aj keď sa môže zdať, že všetky základné špecifikácie poznáme, predsa len sme ešte o jednej nevedeli. Smartfóny Google Pixel prišli ako úplne prvé s asistentom Google.

LG G5 H850 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Takto bude vyzerať predná strana LG G6

Takto bude vyzerať predná strana

zdroj fotografie: Twitter

Ide o asistenta podobnému Siri či Cortane od Microsoftu. Ten je však zatiaľ dostupný len pre spomínané Pixely a OEM výrobcovia sú nútení vyvíjať vlastné riešenia. Samsung tak pre tento prípad kúpil spoločnosť Viv a LG G6 malo byť vybavené asistentom od Amazonu, známou pod označením Alexa. Nakoniec ale boli tieto informácie nepravdivé a vyzerá to tak, že po Pixeloch sa pridá k používaniu Google Asistenta aj G6-ka. Hovorí sa dokonca aj o celkovom vydaní asistenta svetovej verejnosti, nakoľko jeho kód je už súčasťou aplikácie Google. Je teda možné, že niekedy po predstavení modelu G6 vydá Google aktualizáciu svojej aplikácie a prinesie asistenta naraz pre všetky smartfóny.

LG G6 s odolným puzdrom od Ghostek

Smartfón  s odolným puzdrom od Ghostek

zdroj fotografie: Ghostek

Portál CNET priniesol okrem tejto ešte jednu priaznivú informáciu. Niektoré zdroje totiž spočiatku tvrdili, že vlajková loď LG nepríde s najnovším procesorom Snapdragon 835 a Samsung si ho výhradne necháva pre svoje Galaxy S8-čky. Náhradou mal byť teda starší Snapdragon 821, no jeho použitie by bolo nelogické. Zaznela tiež taká možnosť, pri ktorej by sa uvedenie konalo niekedy v apríli, kedy by už Samsung mohol poskytnúť zásoby Snapdragonu 835 aj pre LG. Chcel by si LG G6 so Snapdragonom 821 už v marci alebo radšej v apríli, no s novšou 835-kou? Ako to nakoniec celé dopadne sa dozvieme 26. februára na oficiálnom predstavení na veľtrhu MWC.

TIP: LG G6 dostane lepší chladiaci systém, vďaka ktorému sa nebude prehrievať ani pri extrémnej záťaži

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom