banner-galaxy-a3-a5Web CNET priniesol ďalšie informácie o pripravovanej novinke LG G6. Po displeji s netradičným pomerom strán, vodeodolnosti a vstavanej batérii prišlo aj na Google Asistenta, ktorý je zatiaľ exkluzivitou len pre referenčné Pixely. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nová vlajková loď výrobcu príde už o necelý mesiac, takže nás veľmi neprekvapuje, že o tomto smartfóne počujeme aj niekoľkokrát do týždňa. Netradičný pomer strán displeja spolu s neštandardným rozlíšením, vodeodolnosť a vstavaná batéria. Toto sú vlastnosti, s ktorými bude smartfón juhokórejského výrobcu disponovať na 99 %. Aj keď sa môže zdať, že všetky základné špecifikácie poznáme, predsa len sme ešte o jednej nevedeli. Smartfóny Google Pixel prišli ako úplne prvé s asistentom Google.

LG G5 H850 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Takto bude vyzerať predná strana LG G6

Takto bude vyzerať predná strana

zdroj fotografie: Twitter

Ide o asistenta podobnému Siri či Cortane od Microsoftu. Ten je však zatiaľ dostupný len pre spomínané Pixely a OEM výrobcovia sú nútení vyvíjať vlastné riešenia. Samsung tak pre tento prípad kúpil spoločnosť Viv a LG G6 malo byť vybavené asistentom od Amazonu, známou pod označením Alexa. Nakoniec ale boli tieto informácie nepravdivé a vyzerá to tak, že po Pixeloch sa pridá k používaniu Google Asistenta aj G6-ka. Hovorí sa dokonca aj o celkovom vydaní asistenta svetovej verejnosti, nakoľko jeho kód je už súčasťou aplikácie Google. Je teda možné, že niekedy po predstavení modelu G6 vydá Google aktualizáciu svojej aplikácie a prinesie asistenta naraz pre všetky smartfóny.

LG G6 s odolným puzdrom od Ghostek

Smartfón  s odolným puzdrom od Ghostek

zdroj fotografie: Ghostek

Portál CNET priniesol okrem tejto ešte jednu priaznivú informáciu. Niektoré zdroje totiž spočiatku tvrdili, že vlajková loď LG nepríde s najnovším procesorom Snapdragon 835 a Samsung si ho výhradne necháva pre svoje Galaxy S8-čky. Náhradou mal byť teda starší Snapdragon 821, no jeho použitie by bolo nelogické. Zaznela tiež taká možnosť, pri ktorej by sa uvedenie konalo niekedy v apríli, kedy by už Samsung mohol poskytnúť zásoby Snapdragonu 835 aj pre LG. Chcel by si LG G6 so Snapdragonom 821 už v marci alebo radšej v apríli, no s novšou 835-kou? Ako to nakoniec celé dopadne sa dozvieme 26. februára na oficiálnom predstavení na veľtrhu MWC.

TIP: LG G6 dostane lepší chladiaci systém, vďaka ktorému sa nebude prehrievať ani pri extrémnej záťaži

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
50%
Mám to
50%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • peterpan

    Tak som to presne tušil že s tým snapom 821 to bude kačica jak hrom, kde by si LG také niečo dovolil žeby do aktuálnej vlajkovej lode vopchali starý procak, veď by šli sami proti sebe,zadupali by sa a prišli by o zisky ,od začiatku to bola hlúposť jak traky.. podobne neverím že Samsung do S8-ky dá čítačku odtlačkov dozadu.. somarina roky rokúce ju má vpredu-ved to je nakoniec patent samsungu a tak to bude aj tento rok..