Veľmi obľúbený a známy fitnes náramok sa už čochvíľa dočká novej generácie. Najnovšie úniky tesne pred predstavením potvrdzujú funkcionality.

11. júna sa dočkáme oficiálneho príchodu novej generácie veľmi populárneho fitnes náramku v podobe modelu Mi Band 5. Očakávania sú veľké a do istej mieryy za to môžu aj nové funkcionality, ktoré boli predmetom únikov už niekoľko mesiacov. Teraz, tesne pred prestavím, portál GSM Arena prináša oficiálne potvrdenie niektorých funkcionalít priamo od výrobcu.

Nové funkcie potvrdené

Xiaomi totižto na sociálnej sieti Weibo prezentovalo poster, ktorý zobrazuje samotný náramok Mi Band 5 s niektorými funkciami. Výrobca teda potvrdzuje, že novinka príde s veľkým OLED displejom, magnetickým nabíjaním, NFC platbami cez služby UnionPay a QuickPass.

Chýbať nebude ani vzdialené fotenie, vylepšenie senzorov, 11 profesionálnych športových módov a nový model sledovania zdravia zameraného na ženy. Plagát však nehovorí nič o predchádzajúcich zvestiach, ktoré naznačovali prítomnosť inteligentného asistenta Alexa.

Keďže júnové predstavenie je plánované pre Čínu, pričom príchod globálnej verzie náramku sa očakáva niekedy v priebehu leta, je možné, že Alexa sa objaví práve v globálnej verzii.

NFC zatiaľ na Slovensku bez využitia

Profesionálne vylepšenie senzorov odkazuje na nový senzor sledujúci saturáciu krvi a kyslíka (SpO2), ktorý pomôže náramku sledovať stres a dýchanie. Rovnako sa tak potvrdila prítomnosť 11 športových módov, ktoré zahŕňajú napríklad aj nové funkcie pre zaznamenávanie cvičenia počas jogy a bicyklovania na stacionárnom bicykli.

Bohužiaľ, hoci NFC platby budú náramkom podporované, jedná sa zatiaľ o striktne čínske služby bez podpory mimo domáceho trhu. Zmenu by ale mohla priniesť vyššie uvedená globálna verzia, ktorá prinesie lepšie možnosti v tomto smere pre Slovákov. Zaujímavosťou bude aj prítomnosť kamery, ktorou bude možné fotenie, pričom samotné fotky sa objavia v tvojom telefóne.

V predpredaji už teraz

Celkovo sa očakáva, že novinka príde so štyrmi oficiálnymi farebnými prevedeniami – žltej, červenej, zelenej a čiernej. Aj napriek tomu, že náramok bude predstavený až vo štvrtok, už teraz si ho môžeš v čiernom prevedení zaobstarať v čínskej verzii za predpredajovú cenu len 36 € prostredníctvom e-shopu Gearbest.

Kúpiť Xiaomi Mi Band 5 v čínskej verzii len za 36 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom