Zdá sa, že predstavenie novej generácie najpopulárnejšieho fitnes náramku na svete od Xiaomi je už za rohom. Do éteru sa doteraz dostali aj prvé fotografie dizajnu, ktorý bude opäť ešte krajší ako pri aktuálnej 4. verzii. Najnovšie sa na internet dostali aj fotografie a informácie o nových športových režimoch a funkciách, ktoré bude Xiaomi Mi Band 5 podporovať, informuje Gizmochina.

Xiaomi sa podarilo vytvoriť dokonalú líniu dostupných fitnes náramkov s množstvom smart funkcií, ktoré boli vždy dostupné za veľmi nízke ceny. Práve vďaka svojmu jednoduchému dizajnu, výbave a najmä cene sa stali najobľúbenejším doplnkom pre športovcov, ale aj bežných používateľov.

Aktuálne však spoločnosť už pracuje na 5. generácii tohto náramku, ktorá má priniesť viacero zásadných vylepšení.

Xiaomi Mi Band 5 prinesie množstvo užitočných noviniek

Prvou novinkou bude samotný dizajn, ktorý by mal obsahovať displej na celej prednej časti konštrukcie s dierou pre ovládacie tlačidlo. Bližšie sme sa novým fotografiám s odhaleným dizajnom venovali v samostatnom článku. Tentokrát však unikli detaily o podporovaných športových režimoch, ktorých bude neúrekom.

Baidu

Nenechaj si ujsť
Tvárová maska od dcérskej značky Xiaomi sa bude sama dezinfikovať. Umožní aj odomykanie smartfónov tvárou

Pri meraní športovej aktivity tak v ponuke nebude chýbať chôdza, beh, cyklistika, plávanie a množstvo ďalších športov. Nová generácia prinesie taktiež funkciu pre zaznamenávanie cvičenia počas jogy a bicyklovania na stacionárnom bicykli. Celkovo by mal náramok Xiaomi Mi Band 5 podporovať 11 rôznych aktivít.

Baidu

Na verejnosť unikli aj ich ikony a grafické spracovanie domovskej obrazovky hodiniek, kde pribudnú nové dizajnové prvky a dokonca sa hovorí aj o funkcii pre ovládanie fotoaparátu v smartfóne. Týmto spôsobom by tak mohol len prostredníctvom náramku používateľ ovládať spúšť či nahrávanie videa, no presné detaily zatiaľ nie sú známe.

Pribudnúť má aj globálna podpora NFC a Alexa

Dočkať by sme sa však mali tiež podpory NFC pre bezkontaktné platby aj v zahraničí, či dokonca digitálneho asistenta od Amazonu, Alexy. Pokiaľ by sa takéto novinky v Mi Band 5 ocitli, bolo by to poprvýkrát, čo by do svojho najpopulárnejšieho náramku Xiaomi prinieslo podporu pre spomínané funkcie aj mimo Číny.

Momentálne sa ale nejedná o oficiálne informácie a na tie si budeme musieť počkať až do predstavenia tejto novinky. To by sa podľa odhadov malo konať už v júni a cena Xiaomi Mi Band 5 by sa mala opäť pohybovať nízko, konkrétne zhruba na úrovni 25 dolárov, informuje Android Authority. Na Slovensku však treba počítať s vyššou cenovkou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom