Svetový líder v oblasti spracovávania finančných transakcií, PayPal, podal vyhlásenie, že opúšťa skupinu korporácií Libra, ktorá má za úlohu podporiť vstup kryptomeny Facebooku na globálny trh.

Libra je skupina takmer 30 svetových korporácií, ktoré podporujú vstup rovnomennej kryptomeny na globálny trh. Kryptomena pod vedením Facebooku má slúžiť ako internetové platidlo po celom svete. Túto skupinu však aktuálne opúšťa jedna z kľúčových spoločností, ktorá je dominantným hráčom na poli spracovávania transakcií, informuje DailyMail.

Spoločnosť PayPal tak nateraz opúšťa asociáciu Libra a chce sa ďalej venovať rozvoju svojich vlastných aktivít a zlepšovaniu služieb. Projekt Libra však naďalej vníma ako perspektívny a nie je vylúčené, že sa do tejto skupiny v budúcnosti znovu pripojí.

Ako informuje SwissInfo, už 14. októbra má prebehnúť stretnutie všetkých spoločností zapojených do tohto projektu, kde sa má znova prediskutovať ich úsilie v podpore kryptomeny Libra. Na povrch sa tiež dostali informácie, že opustenie skupiny zvažujú aj spoločnosti MasterCard a Visa, ktoré sú rovnako svetovými lídrami v oblasti platieb.

Tieto spoločnosti sa totižto obávajú, že pri ďalšej spolupráci s Facebookom a ich kryptomenou by si mohli narušiť vzťahy s regulačnými úradmi. Regulačné úrady v USA aj v Európe nie sú nadšené z celého projektu Libra, nakoľko sa obávajú, že by prostredníctvom tejto kryptomeny mohlo dochádzať k nelegálnym transakciám či k praniu peňazí.

Vyzerá to tak, že vstup Libry na trh, ktorý je plánovaný na rok 2020, je v ohrození. Facebook však tvrdí, že na stole má ďalších 1500 žiadostí od subjektov, ktoré by do asociácie Libra chceli vstúpiť a podporovať ju. Otázkou je, čo sa stane, ak ju opustia všetci veľkí hráči.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom