banner-mate-s
Procesor z domácej dielne Huawei, Kirin 950, si držal status najvýkonnejšieho procesora na svete len niekoľko dní. Predbehol ho totižto Snapdragon 820 od Qualcommu, ktorý svoju konkurenciu momentálne doslova drtí na kúsky.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Aktuálne jediným smartfónom, ktorý procesor Kirin 950 využíva, je vlajková loď Huawei Mate 8. Tá sa však musí o svoje miesto medzi najvýkonnejšími smartfónmi obávať každým dňom viac a viac. V príprave sú nové smartfóny s 10 jadrovým procesorom MediaTek Helio X20 a samozrejme aj vlajkové lode so spomínaným Snapdragonom 820. Huawei sa však rozhodol, že svoju “kožu“ nedá lacno a pripravuje oveľa výkonnejšiu verziu procesora. V známom výkonnostnom teste Geekbench získalo neznáme zariadenie veľmi slušný výsledok. Čísla hovoria o 2018 bodoch v jednojadrovom teste a o 7313 bodoch v prípade viacjadrového testu. Okrem novej verzie Kirin 950 procesora s ôsmimi jadrami a taktom 1,8 GHz, zariadenie disponovalo aj 4 GB RAM a bežalo na Androide 6.0.

Huawei Mate S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


huawei-kirin-950-vylepsena-verzia-geekbench
Pre porovnanie, napríklad spomínaný procesor MediaTek Helio X20 s 10 jadrami získal 2094 bodov v jednojadrovom teste, respektíve 7037 bodov v prípade viacjadrového testu. O zariadení, ktoré bolo pokusným “králikom“ zatiaľ veľa nevieme, no šušká sa o vlajkovej lodi Huwei P9.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP