banner-mate-s
Tento rok je pre procesorovú techniku prelomový. Asi najväčším technologickým pokrokom prišiel Samsung so svojím procesorom Exynos 7420, ktorý používa najnovšiu 14 nm výrobnú technológiu, no ani ostatní výrobcovia nechcú zaspať dobu. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

V tesnom závese sa snaží zaujať dvojica Snapdragon 810 a MediaTek Helio X10, ktoré taktiež prinášajú špičkový výkon. Do boja sa po novom pridáva aj Kirin 950 z domácej dielne Huawei. Novinka prináša big.LITTLE architektúru, ktorá skrýva 4 jadrá Cortex-A72 s taktom 2,5 GHz a 4 jadrá Cortex-A53, ktoré pracujú na frekvencii 1,8 GHz. Úplnou zmenou prešiel grafický čip. Huawei použil moderný Mali T880MP4 čip, ktorý podľa údajov výrobcu prináša až 100 % nárast výkonnosti oproti predchodcovi. Kirin 950 je vyrobený 16nm FinFet technológiou, s ktorou výrobca dosiahol rapídny pokles energetickej náročnosti pri zvýšení celkového výkonu čipu. Samozrejmosťou je plná podpora najnovších pamäťových RAM modulov typu LPDDR4.

Huawei Mate S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


ARM-Cortex-A72-reduced-power-710x399
Ďalšou novinkou je použitie koprocesora s označením i5. Ten disponuje technológiou, ktorá odoberá výkon z hlavných jadier a prináša vylepšenia do veľmi dôležitých oblastí smartfónu. Väčšinou sú to lokalizačné služby GPS a vylepšená WiFi. 950-ku už stihli otestovať v najznámejšom becnhmarku Antutu, v ktorom dosiahlo neznáme zariadenie 82 945 bodov, čo je nový rekord na svete v oblasti smartfónov! Nevieme o aké zariadenie išlo, no pravdepodobne to bude nová vlajková loď, Huawei Mate 8.

huawei-kirin-950-7

Zdroj: Phonearena.com, Androidauthority

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP