Svetové hry nemusia vznikať len vo veľkých krajinách. Dôkazom toho je aj legendárna Mafia, za ktorou stojí české štúdio.

Našim západným susedom sa znovu podarilo vytvoriť titul, ktorý postupne zbiera dobré ohlasy z celého sveta. Stojí za ním Warhorse Studios a jej vývoj trval niekoľko rokov. Po rôznych alfa verziách sa však hra konečne dočkala vydania a je dostupná na stiahnutie.

Historické RPG odohrávajúce sa na českom území

Hra bola financovaná cez známy crowdfundingový portál Kickstarter, kde sa jej podarilo vybrať viac než 1,2 milióna eur. Aj tieto čísla len dokazujú, že hra je skutočne výnimočná a dokázala zaujať tisíce hráčov (viac než 35 000 ľudí ju podporilo). Dej hry je zasadený do 15. storočia a odohráva sa na českom území. Spracovanie je reálne a doplnené o historické miesta. Grafika však doslova vyráža dych a hudobný doprovod ešte viac dodáva na reálnosti danej doby.

Nenechaj si ujsť!
Hráči videohier spozornite: Google vraj chystá hranie na cloude a vlastnú konzolu

Niet preto divu, že hra zažíva obrovský úspech. Na platforme Steam sa nachádza len od 13. februára, no hneď sa stala druhou najpredávanejšou hrou a toto číslo sa len zvyšuje (aj napriek vyššej cene). Viac ako 4 roky tvorby tak prinieslo svoje ovocie. Stále však hra obsahuje niekoľko nedostatkov, pričom najväčšiu kritiku si odniesla optimalizácia (trhanie počas niektorých scén). To by sa však malo rýchlo opraviť.

Reakcie fanúšikov si veľmi dôležité, nakoľko hru dokážu posunúť ďalej, až takmer k dokonalosti. Momentálne si drží prevažne kladné hodnotenia, takže určite stojí za to ju vyskúšať. Samozrejme je dostupná aj čeština, no zatiaľ len v textovej podobe. Dabing je v angličtine, nemčine a francúzštine. Čo na túto hru hovoríš ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom