Podľa nových nepotvrdených informácií spoločnosť Google pracuje na vývoji hernej streamovacej služby, ktorá by mala bežať na zariadeniach Chromecast, alebo na bližšie nešpecifikovanej vlastnej hernej konzole.

Služba má kódované označenie „YETI“ a je podobná tej od spoločnosti Sony s názvom PlayStation Now. Užívateľ by zaplatil poplatok, ktorý by mu zabezpečil prístup ku kolekcii hier. Tie sú uložené na vzdialenom úložisku a streamované prostredníctvom internetu do zariadenia, ktoré je napojené napríklad na TV. Skoršie verzie tejto platformy vraj mali pracovať na prístrojoch Chromecast, ale najnovšie informácie hovoria, že pre tieto účely Google začal vyvíjať vlastnú konzolu s ovládačom.

Hry streamované zo vzdialeného úložiska nevyžadujú výkonný hardvér na ich chod. Čo však nevyhnutne potrebujú, je kvalitné internetové pripojenie. Je potrebné si uvedomiť, že každé vydanie príkazu cez stisnutie tlačidla na ovládači, ktorým chceme vykonať nejakú akciu v hre musí byť prenesené cez internet s minimálnym oneskorením. Ak je nejaká spoločnosť, ktorá je schopná ponúknuť takúto robustnú hernú internetovú platformu, nepochybne je to Google.

Podľa informácií je služba vo vývoji dva roky, pričom do ostrej prevádzky mala byť spustená už vlani cez prázdniny. Z neznámych príčin sa tak nestalo a je tak vlastne otázne, či sa niekedy dočkáme oficiálneho spustenia alebo Google pošle projekt k vode. Domnienkam však nahráva fakt, že spoločnosť len nedávno zamestnala Phila Harrisona, ktorý 15 rokov pracoval vo vedení divízie Playstation vo firme Sony a tri roky pre Microsoft v divízií Xbox. Náhoda?

Nenechaj si ujsť
Zaujal ťa včerajší štart Falcon Heavy? Vďaka tomuto ohromnému simulátoru si môžeš raketu postaviť aj ty

Rival pre PlayStation Now?

V súčasnosti je najznámejšou hernou streamovacou službou tá od spoločnosti Sony s názvom PlayStation Now. Tá bola pôvodne koncipovaná ako náhrada za chýbajúcu kompatibilitu konzoly PS4 s titulmi, ktoré boli vydané pre staršie generácie. V súčasnosti je na tejto platforme v ponuke 600 hier a je dostupná len v pár krajinách (u nás nie) za cenu 19,99 dolárov na mesiac alebo 44,99 dolárov na tri mesiace.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom