Apple ponúka používateľom jeho iPhonov niekoľko možností zabezpečenia systému, pričom okrem hesla sú k dispozícii aj biometrické spôsoby autorizácie. Face ID odsunulo na vedľajšiu koľaj Touch ID, no tento americký raper sa rozhodol vo svojom iPhone nevyužiť ani tento systém odomykania tvárou. Počas stretnutia Kanye West ukázal Trumpovi náhradu za Air Force One, no popritom prítomným kamerám prezradil aj 6-ciferné heslo k svojmu iPhonu.

Americkí prezidenti už dlhé roky využívajú služby dvoch špeciálov s názvom Air Force One, ktoré sú upravenými vojenskými verziami Boeingu 747. Ako správna hlava štátu by Donald Trump nemal lietať na lietadle vyrobenom v zahraničí. Zatiaľ nie je isté či si aktuálny prezident hľadá za Air Force One novú náhradu, no s jedným návrhom za ním prišiel známy americký raper.

Kanye West ukázal „vlastný“ návrh prezidentského špeciálu

Počas stretnutia v oválnej pracovni sa pred zrakom médií títo dvaja páni rozprávali o nástupcovi za aktuálny prezidentský špeciál, ktorým by podľa Westa mohlo byť lietadlo na vodíkový pohon, iPlane 1. Tento futuristický koncept by mal podľa predstáv rapera vyrobiť Apple, ktorý sa doteraz sústredil len na výrobu spotrebnej elektroniky. Skúsenosti tohto giganta s výrobou lietadiel sú teda nulové.

Nenechaj si ujsť
Po tom, čo muž odmietol povedať heslo k iPhonu, ho súd poslal do väzenia

Napriek tomu sa Kanye West nezdráhal ukázať Donaldovi Trumpovi iPlane 1, ktorý by mal zvýšiť jeho spoločenské vystupovanie. „Ak on nevyzerá dobre, tak my nevyzeráme dobre“, dodal West. Koncept v smartfóne rapera sa však ukázal byť priemyselným návrhom z roku 2012 od dizajnéra, ktorý ho vytvoril pre projekt lietadiel budúcnosti v roku 2030. Stačilo len pridať logo iPlane 1 a TRUMP, aby bol návrh nového vládneho lietadla pre prezidenta hotový.

…a odhalil aj heslo svojho iPhonu

Pozorný objektív kamery si však počas odomykania iPhonu tohto rapera všimol aj jeho extrémne jednoduché heslo, ktoré je 000000. Šesť za sebou idúcich núl je azda jedno z najslabších hesiel, aké si majiteľ iPhonu môže zvoliť.

Pritom má na výber aj odomykanie tvárou, ktoré ale zrejme nie je pre Westa dostatočne rýchle. Systém iOS pri voľbe takéhoto hesla dokonca ukáže aj upozornenie o tom, že ho môže hocikto rýchlo odhaliť. Ani táto notifikácia však raperovi neprekážala, no po odhalení si už zrejme tých 6 núl zamenil za iné číslice.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom