Kalifornský výrobca smartfónov prezentuje svoje hardvérové, ale aj softvérové produkty ako jedny z najlepších. Posledný iOS 11 vyšiel ešte len nedávno a Apple teda vylaďuje chyby a nedostatky, ktoré sa počas používania môžu objaviť. Používatelia objavili novú chybu, kvôli ktorej predinštalovaná „Kalkulačka“ nedokáže rýchlo vypočítať príklad pre prváka základnej školy. 

S novým iOS 11 prišlo aj mnoho softvérových noviniek, ktoré však výrobca ešte doťahuje k dokonalosti. Pri oprave chýb by si Apple mal rozhodne posvietiť aj na aplikáciu „Kalkulačka“, ktorá v poslednej verzii nepočíta presne tak, ako by sme očakávali.

Nezvláda základnú matematiku

Ojedinelá chyba zapríčinila, že aplikácia nedokáže rýchlo vyrátať príklad typu 1+2+3 na žiadnom zariadení s iOS 11. Bežná odpoveď rozumného človeka by znela „6“, avšak podľa kalkulačky od Apple je výsledok 23, respektíve 24. Takýto nezmysel dostane používateľ len po rýchlom vyťukaní jednotlivých čísel a symbolov. Na diskusnom fóre Reddit sa však objavili aj príspevky hovoriace o tom, že za chybou je dlhý čas animácie.

Jej dĺžka vraj nie je zosúladená s časom používateľského vstupu. Výsledkom takto jednoduchého príkladu je potom kolosálny nezmysel. Ak sa teda pri písaní príkladu medzi zadávaním čísel a symbolov vytvorí malá prestávka, chyba by sa nemala objaviť a výsledok bude správny. Celý problém sa už dostal aj do povedomia Apple, ktoré ho zrejme napraví v najbližšej aktualizácii. Tá môže prísť už koncom tohto mesiaca.

Nenechaj si ujsť
Českí vývojári vymysleli framework, vďaka ktorému bude programovanie iOS aplikácií podstatne jednoduchšie

Od giganta, akým Apple rozhodne je, by sme takúto chybu neočakávali. Aj keď mnohí používatelia pri počítaní skôr siahnu po pokročilejšej aplikácií z App Store, nie je to dôvod na to, aby nad týmto nedostatkom spoločnosť prižmúrila oči. Do vydania novej aktualizácie systému iOS 11 je teda potrebné počítať príklady v základnej kalkulačke s trpezlivosťou. Stretol si sa s týmto problémom na svojom iPhone či iPade aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom