Vývojárske prostredie Xcode od Apple je prakticky neoddeliteľnou súčasťou programovania pre iOS. Vývojári, ktorí pracujú v tomto programe s jazykom Swift teraz dostávajú zaujímavú možnosť, ako si programovanie aplikácií pre iPhony uľahčiť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Český startup Brightify vytvoril nový framework s názvom Reactant, ktorý zjednodušuje vývoj aplikácií pre mobilný systém od Apple. Reactant umožňuje pracovať so živým náhľadom kódu, ktorý sa automaticky prekladá a programátor tak má možnosť svoj program hneď testovať. Jeden z vývojárov frameworku, Tadeáš Kríž, dodáva, že ich produkt umožňuje vytvorenie kódu, ktorý je opakovateľne použiteľný, bezpečný a dobre škálovateľný. To znamená, že neexistuje žiadne obmedzenie, ktoré by spomaľovalo vývoj malej aplikácie, ktorá môže postupne rásť a naberať na komplexnosti.

programovanie v reactant-framework
Je zdarma a rýchlo si zvykneš

Spolu s Krížom pracoval na frameworku aj Michal Chlubna a vytvorili ho počas vývoja mobilných aplikácii pre svojich klientov. Ich nástroj je teraz voľne dostupných pre všetkých prostredníctvom depozitáru na platforme Github. V decembri je tiež naplánované spustenie ďalšieho rozšírenia v podobe UI editoru, ktorý ešte zjednoduší návrh aplikácií. Výhodou je, že Reactant pracuje s jazykom Swift a dostupná je aj pomerne rozsiahla dokumentácia, takže ak si už pre iOS programoval, rýchlo si zvykneš.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]