Vývojárske prostredie Xcode od Apple je prakticky neoddeliteľnou súčasťou programovania pre iOS. Vývojári, ktorí pracujú v tomto programe s jazykom Swift teraz dostávajú zaujímavú možnosť, ako si programovanie aplikácií pre iPhony uľahčiť.

Český startup Brightify vytvoril nový framework s názvom Reactant, ktorý zjednodušuje vývoj aplikácií pre mobilný systém od Apple. Reactant umožňuje pracovať so živým náhľadom kódu, ktorý sa automaticky prekladá a programátor tak má možnosť svoj program hneď testovať. Jeden z vývojárov frameworku, Tadeáš Kríž, dodáva, že ich produkt umožňuje vytvorenie kódu, ktorý je opakovateľne použiteľný, bezpečný a dobre škálovateľný. To znamená, že neexistuje žiadne obmedzenie, ktoré by spomaľovalo vývoj malej aplikácie, ktorá môže postupne rásť a naberať na komplexnosti.

Je zdarma a rýchlo si zvykneš

Spolu s Krížom pracoval na frameworku aj Michal Chlubna a vytvorili ho počas vývoja mobilných aplikácii pre svojich klientov. Ich nástroj je teraz voľne dostupných pre všetkých prostredníctvom depozitáru na platforme Github. V decembri je tiež naplánované spustenie ďalšieho rozšírenia v podobe UI editoru, ktorý ešte zjednoduší návrh aplikácií. Výhodou je, že Reactant pracuje s jazykom Swift a dostupná je aj pomerne rozsiahla dokumentácia, takže ak si už pre iOS programoval, rýchlo si zvykneš.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom