Po dlhých mesiacoch nútených odstávok slovenské siete kín konečne avizujú otvorenie svojich brán. Už o týždeň, 27. mája, si tak filmové snímky vychutnáš na veľkom plátne.

Otvorenie v tento dátum avizuje sieť kín Cinema City, podobný krok na svojom Facebooku potvrdzuje aj najväčší prevádzkovateľ kinosál na Slovensku, spoločnosť Cinemax.

Na čom si filmy vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Tá síce presný dátum otvorenia neuvádza, sľubuje však, že sa tak udeje už čoskoro. Zároveň prevádzkovateľ naznačuje aj možnosť zakúpiť občerstvenie. Tu sa však kinoprevádzky s istotou nevyhnú obmedzeniam a budú sa musieť riadiť platnými nariadeniami covid semaforu. Môže sa preto stať, že v jednom regióne si občerstvenie zakúpiš, zatiaľ čo v inom táto možnosť nebude.

Podľa pravidiel Cinema City bude pri návšteve kina potrebné mať nasadený respirátor, ktorý bude možné zložiť len v prípade konzumácie občerstvenia. Rovnako by medzi návštevníkmi mali byť zachované 2 metrové rozostupy.

Sedenie v kinosále bude rozdelené šachovnicovo, avšak prevádzkovateľ na svojich stránkach avizuje, že rodiny môžu sedieť vedľa seba. Zároveň návštevníkov s prepadnutými predplatnými kartami alebo darčekovými poukážkami ubezpečuje, že ich platnosť bude automaticky predĺžená do konca tohto roka.

Aké filmy budú štart sprevádzať?

Po dlhom filmovom pôste sa kiná pochvália skvelou filmovou ponukou. 27. mája si fanúšikovia akcie budú môcť vychutnať krvavé súboje v Mortal Kombat či rodinnú komédiu Tom & Jerry, čoskoro po nich budú nasledovať V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol  alebo vydarený blockbuster Godzilla vs. Kong.

Na svoje by si však mali prísť aj komornejšie ladení diváci, napríklad pri sledovaní road-tripu Krajina nomádov, ktorý sa stal hitom tohtoročnej oscarovej sezóny. V tomto smere by mohla zabodovať aj dánska snímka Chľast, ktorá sa tento rok podľa kritikov stala najlepšou cudzojazyčnou snímkou roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP