Rýchlo a Zbesilo 9 valcuje zahraničné kiná a láme rekordy v časoch pandémie. Podľa portálu Variety zarobil film od svojho uvedenia do kín 127 miliónov amerických dolárov, čím sa zaradil na prvé miesto tržieb v otváracom víkende od prepuknutia pandémie.

Očakáva sa, že 9. pokračovanie rodinnej ságy by si z úvodného víkendu po nedeli malo celosvetovo odniesť až 160 miliónov amerických dolárov. Film bol doposiaľ uvedený do kín v ôsmich východných krajinách, z ktorých najväčší úspech slávil v Číne so ziskom 105 miliónov amerických dolárov.

Na čom si filmy vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Aj v ďalších krajinách išlo o najsilnejší otvárací víkend počas pandémie. Ako informuje The Wrap, v Kórei si film doposiaľ odniesol 7,7 miliónov amerických dolárov, v Rusku 6,4 miliónov, Hongkongu 2,2 miliónov a na Blízkom východe 5,5 miliónov amerických dolárov.

Z hľadiska aktuálnej svetovej situácie ide o veľmi pozitívne čísla. Rýchlo a Zbesilo 9 je dokonca prvým filmom od Avengers: Endgame, ktorý si z Číny odniesol za otvárací víkend viac ako 100 miliónov amerických dolárov. Zároveň ide aj o najúspešnejšie otvorenie Hollywoodskeho filmu počas pandémie.

Práve v Číne sa stala séria za posledné roky mimoriadne obľúbenou a posledných 5 častí si odtiaľ dohromady odnieslo viac ako 1 miliardu amerických dolárov. S takto silným otváracím víkendom sa zárobky celej série z kín vyšplhajú nad 6 miliárd amerických dolárov, čím sa séria dostane na šieste miesto z hľadiska najvyšších zárobkov v rámci jednotlivých franšíz.

Diváci sa začínajú vracať do kín

Hlad po kinách sa pomaly prebúdza a doposiaľ najvyššie otváracie tržby počas pandémie držal film Godzilla vs. Kong. To sa ale teraz mení a na prvú pozíciu sa dostáva Rýchlo a Zbesilo 9 aj napriek tomu, že bol uvedený len v ôsmich krajinách. Pre porovnanie, Godzilla vs. Kong počas prvého víkendu zavítal do kín v 38 krajinách. 127 miliónové tržby Rýchlo a Zbesilo 9 tak poľahky prekonávajú otváracích 121 miliónov Godzilla vs. Kong aj napriek limitovanému počtu krajín, v ktorých bol film uvedený.

Aj slovenské kiná pomaly otvárajú a tešiť sa môžeš na viacero filmov, ktoré sa jednoducho oplatí vidieť na veľkom plátne.

Nebude chýbať filmové spracovanie hernej série Mortal Kombat, vydarený blockbuster Godzilla vs. Kong alebo pokračovanie úspešnej hororovej série The Conjuring 3. Pre inšpiráciu sme pripravili zoznam najočakávanejších filmov, ktoré si tento rok budeš môcť v kine vychutnať. Film Rýchlo a Zbesilo 9 dorazí do slovenských kín 17. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom