Po niekoľkomesačných klebetách máme oficiálne stanovisko. Viceprezident programovej sekcie HBO potvrdil, že spoločnosť si oficiálne objednala seriál z univerza The Last of Us, informuje IGN.

S možnosťou seriálového The Last of Us sme sa pohrávali už v jari tohto roka. Vtedy sme zároveň naznačovali hviezdne produkčné osadenstvo, ktoré sa podľa najnovších informácii potvrdzuje.

Hlavným kreatívnym režisérom projektu bude Neil Druckmann, zatiaľ čo scenáristické žezlo preberie Craig Mazin, v posledných mesiacoch skloňovaný so skvostným Černobyľom, rovnako od HBO.

Z Naughty Dog, štúdia stojaceho za samotnou hrou, príde na pomoc hlavný dizajnér Evan Wells, zatiaľ čo z PlayStation Productions bude na projekt dohliadať dvojica Asad Qizilbash a Carter Swan.

Craig a Neil sú vizionári v tom, čo robia. S nimi na čele projektu po boku Carolyn Strauss, seriál určite nadchne ako dlhoročných fanúšikov The Last of Us, tak aj nováčikov tejto prelomovej ságy. Zo spolupráce s Naughty Dog, Word Games, Sony a PlayStation sme nadšení,“ povedala exekutívna producentka projektu, Francesca Orsi.

Na to Asad Qizilbash, prezident PlayStation Productions reagoval so slovami: „Naša spolupráca je skvelým príkladom filozofie „One Sony“. Tešíme sa, že v budúcnosti vyvinieme ešte ďalšie, zásadnejšie herné značky.

Seriál bude podľa všetkého verný hernej predlohe, pričom sa bude rovnako sústrediť na milovanú dvojicu Joela a Ellie. To naznačuje, že by sme sa pri seriáli mohli dočkať rovnakého prístupu vzdávajúcemu hold predlohe, ako tomu bolo v prípade nesmierne úspešného Zaklínača od Netflixu.

Seriál bude dostupný na všetkých distribučných kanáloch HBO, čo pre nás znamená, že sa ho plnohodnotne dočkáme na HBO GO. Podľa všetkého však zatiaľ došlo len k „podpisovaniu dokumentov“ a produkcia nezačala, takže sa dátum vydania ani nesnažíme odhadovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP