Milovníkom fantasy na konci minulého roka pravdepodobne neušiel debut Zaklínača, ktorý sa na Netflixe dočkal seriálovej podoby. Príbeh lovca monštier, Geralta z Rivie, okamžite po svojom vydaní rozvíril seriálové vody a aj keď sa o ňom nerozprávalo len v tom najlepšom, jedno je isté. Čo sa popularity týka, Netflix trafil do čierneho.

Ako informuje Screenrant, Zaklínača si počas prvých štyroch týždňov od premiéry pustilo viac ako 76 miliónov domácností (rozumej používateľských účtov), čím sa fantasy novinka stáva jedným z najúspešnejších originálnych seriálov od Netflixu.

Zaklínačovi by sa v tomto smere možno dalo prisúdiť aj prvenstvo, Netflix však nedávno zmenil systém merania sledovanosti a nebolo by objektívne porovnávať, ako si Geralt z Rivie vedie v porovnaní s hitmi, ktoré boli merané podľa starých pravidiel.

Prečítaj si aj
Dychberúca história Zaklínača: Od národného pokladu až po svetový fenomén, ktorý hrajú aj Japonci

Pri starom systéme Netflix do sledovanosti svojich filmov a seriálov rátal iba kúsky, z ktorých si divák pozrel najmenej 70 % jednej epizódy alebo filmu. Po novom však streamovacia spoločnosť pravidlá pre meranie zmenila a do čísel sledovanosti oficiálne ráta všetok obsah, z ktorého si diváci pozreli aspoň dve minúty.

Ide teda o radikálne rozdielnu metódu, ktorá má tendenciu čísla sledovanosti poriadne nafúknuť. To však v správe pre akcionárov Netflixu priznáva aj samotná spoločnosť a aj vďaka tomu je pri označení Zaklínača ako „najlepšieho nového seriálu“ opatrná.

Zaklínač si teda na viac ako dve minúty pozrelo približne 76 miliónov domácností, fantasy hit však zďaleka nebol jediným žiadaným seriálom a diváci sa vo veľkom zaujímali napríklad aj o druhú sériu You (54 mil.) či tretiu sériu The Crown (21. mil).

Z filmov sa obrovskej popularite tešil explozívny hit Michaela Baya 6 Undeground(81 mil.) s Ryanom Raynoldsom v hlavnej úlohe. Bez ohľadu na zmenu systému merania sledovanosti je Zaklínač pre Netflix obrovským úspechom a je viac než pravdepodobné, že správy o viacerých plánovaných sériách budú skutočne naplnené. Tej druhej sa dočkáme počas roka 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP