Ešte v marci sme ťa informovali o plánoch HBO priniesť na televízne obrazovky jednu z najlepších dobrodružných hier v histórii, The Last of Us. Chystaný televízny projekt pomaly naberá na sile a aj keď ešte nepoznáme hereckú zostavu, producentský tím bude poriadne sľubný. Najnovšie do neho pribudol aj režisér stojaci za najväčším seriálovým hitom minulého roka – Černobyl.

Plánovaná seriálová novinka The Last of Us začína vyzerať čoraz sľubnejšie, informuje Hollywood Reporter. Zástupcovia HBO sú si očividne vedomí, s akým silným formátom majú dočinenia a tomu zodpovedajú aj mená, ktoré sa na novom seriáli budú podieľať. Postapokalyptickú novinku zastreší dvojica tvorcov Neil Druckmann a Craig Mazin.

Seriálový Dream Team

Druckmann sa režisérsky podieľal na vzniku rovnomennej hry z roku 2013 a chystaného pokračovania, ktoré vyjde už na budúci týždeň 19. júna. Hra sa po svojom vydaní okamžite stala obrovským hitom, získala desiatky herných ocenení a predala viac než 17 miliónov kópií.

Druckmanna odborníci označujú za jedného z najtalentovanejších scenáristov vo svete hier, dôkazom čoho je aj dvojica prestížnych ocenení BAFTA. Talentovaný tvorca sa viackrát nechal počuť, že The Last of Us je pre neho srdcovou záležitosťou, účasť na televíznej adaptácii v role showrunnera je teda nepochybne výbornou správou.

Seriálových nadšencov však poteší aj účasť Craiga Mazina, ktorý bude druhým showrunnerom chystanej novinky. Mazin sa minulý rok postaral o obrovský hit a jeden z najlepších novodobých seriálov vôbec, Černobyl.

Známy už je aj režisér, ktorý natočí (minimálne) pilotný diel úvodnej série. Podľa Screenrant si na režisérske kreslo sadne švédsky filmový tvorca  Johan Renck, ktorý odkormidoval všetkých päť dielov zmienenej oceňovanej série Černobyl. Renck sa na The Last of Us bude podieľať aj v role výkonného producenta, novinka od HBO sa teda ťažko mohla ocitnúť v lepších rukách.

Verný predlohe

Televízne spracovanie The Last of Us by malo zostať verné zasadeniu i postavám z prvého dielu úspešnej hry z roku 2013. Tá nám predstavila drsný postapokalyptický svet, v ktorom väčšinu ľudstva vyhladila globálna pandémia spôsobená parazitickou hubou a z infikovaných spravila agresívne krvilačné monštrá.

V centre diania sa ocitol zocelený pašerák Joel, poverený dopravou 14 ročnej Ellie mimo karanténnu oblasť. Ellie mohla predstavovať zlom pri hľadaní lieku na nákazu, z výletu mimo mesto sa však čoskoro stala cesta naprieč zdevastovanou Amerikou, počas ktorej si k sebe dvojica postupne hľadala cestu.

Herecké osadenstvo zatiaľ nepoznáme, podľa tvorcov by sme sa o ústredných protagonistoch mali dozvedieť už v blízkej budúcnosti. Seriál by sme na HBO mohli vidieť už koncom budúceho roka, uvidíme však, ako veľmi tvorcom zhatí plány situácia s COVID-19.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom