Moment, na ktorý sa tešili mnohí fanúšikovia je už za nami. Trojica nových smartfónov je predstavená a hovorí sa, že týmto krokom začína nová éra spoločnosti. V najbližších dňoch, týždňoch a možno aj mesiacoch tak budú novinky od Apple spomínané ešte častokrát.

Na rad prichádzajú viaceré testy, recenzie a porovnávania. Porovnávacie testy počítačov, tabletov, no predovšetkým smartfónov sa vykonávajú prostredníctvom benchmarkov. V benchmarku sa ocitol už aj novo predstavený iPhone Xs, ktorý priniesol ohromujúce výsledky a s prehľadom tak porazil konkurenčný Android.

Zobraziť celú galériu (3)
ThePhoneTalks/Twitter

Do najnovších iPhonov sú osadené čipy A12, ktoré dodávajú poriadnu dávku výkonu, čo sa potvrdilo aj v benchmarku. Jedná sa o vôbec prvý čip na trhu, ktorý bol vyrobený 7 nm výrobným procesom. V AnTuTu teste získal obdivuhodných 363 525 bodov, čím asi utíši mnohých kritikov iOS.

V porovnaní s prechádzajúcim čipsetom A11, ktorý je súčasťou napríklad iPhonu X, 8 Plus či klasickej 8-čky sa viaceré výsledky takmer zdvojnásobili. Nový čipset obsahuje vysokovýkonné jadrá, ktoré v porovnaní s A11 pracujú o 15 % rýchlejšie. Rozdiel je aj v spotrebe energie, ktorá je menšia o polovicu.

Zobraziť celú galériu (3)
AnTuTu Labs/Twitter

Najlepší výkon Androidu v benchmarku je až o vyše 70 000 bodov menej ako tomu bolo v prípade iPhonu Xs. Teraz už azda niet pochýb o výkonnosti nových iPhonov.

Android však má šancu napraviť stav ešte tento rok. Pomôcť by mal príchod procesorov Kirin 980 a Snapdragonu 855, ktoré taktiež sľubujú nadupaný výkon. Prvým zariadením s Kirin 980 bude Huawei Mate 20, ktorého predstavenie je naplánované na 16. októbra. Na nový Snapdragon 855 si počkáme o niečo dlhšie. Predstavený by mal byť v polovici roku 2019.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom