Obchod Google Play je na aplikácie naozaj rozmanitý a nájdeme v ňom aj veľké množstvo aplikácií na prispôsobenie vzhľadu systému. Niektoré z nich si nájdu dlhodobé použitie a niektoré z nich iba nainštaluješ a po pár minútach aj odinštaluješ. 

Perfektným príkladom na druhú skupinu je najnovší počin od vývojára Damian Piwowarski.Volá sa Smartphone upgrader 2017 a jeho úlohou je „zmeniť“ dizajn smartfónu na iPhone X alebo Essential Phone. To, čo robí aplikácia v skutočnosti, je však úplne nevkusné a nepraktické. Reálne totiž iba prekryje obrazovku a do hornej časti pridá hrubý čierny výrez á la iPhone X a zaoblené rohy. Výsledok vyzerá naozaj príšerne a pridaný čierny výrez v niektorých prípadoch zbytočne prekrýva informácie v notifikačnej lište.

Nenechaj si ujsť
Facebook prichádza s ďalšou nevkusnou hlúposťou. Priprav sa na záplavu nových typov komentárov

Zvoliť si tiež môžeš režim Essential Phonu, ktorý má síce výrez menší, no nevyzerá o nič lepšie. Takto sa k svojej aplikácii vyjadril vývojár: „Súčasné trendy v smartfónovom biznise nasledujú jednu myšlienku – smartfóny musia mať tenšie rámiky. Všetky ozdobné veci, ako napríklad fotoaparáty ale musia niekam ísť! A aj idú, konkrétne do akejsi diery alebo výrezu. Bez tohto je tvoj smartfón veľmi starýýýýýýýýýýý a škaredýýýýýýýýýýý.“

Aplikácia je dostupná zadarmo na stiahnutie a vyžaduje aspoň Android 5.0 Lollipop. Priamo cez aplikáciu môžeš aj podporiť vývojára sumou 1.39 €. Smartphone upgrader 2017 mal v čase písanie článku 219 stiahnutí a celkové hodnotenie 4.1 hviezdičiek. Vývojár má však v obchode aj ďalšie aplikácie, ktorú v porovnaní s touto oveľa serióznejšie. Spomenúť môžeme napríklad AdapticonsNavbar Apps a Nav bar skinner.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom