Sociálna sieť Facebook začína zavádzať vlastnosť, ktorá bola trendom na začiatku tohto storočia. Nastane v komentároch k príspevkom zmätok?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Väčšina používateľov Facebooku sa už určite stretla s textovými príspevkami, ktoré majú v podklade buď nejakú farbu, alebo obrázok. Táto funkcia bola zavedená v decembri minulého roka a spočiatku bola exkluzivitou iba pre mobilnú aplikáciu na Androide. Neskôr si ale našla cestu aj do iOS a webovej verzi. Pokiaľ ti už tieto príspevky prídu nevkusné, nasledujúcou informáciou ťa, bohužiaľ, nepotešíme.

Facebook totiž farby plánuje nasadiť aj do komentárov! Pri písaní komentáru k nejakému príspevku sa ti zobrazí ponuka farieb i farebných prechodov, ktoré môžu vypĺňať pozadie textu. Pôjde teda o podobný princíp, aký dnes platí pri obyčajných príspevkoch.

O čo ide Facebooku?

Z dôvodu testovania je však možnosť zatiaľ dostupná iba pre malú skupinu používateľov, a to zrejme iba na mobilnej aplikácii. My ostatní môžeme byť v podstate radi, pretože už teraz sa od používateľov objavujú negatívne názory. Aj keď na Facebooku sú farebné komentáre novinkou, v minulosti sme ich už mohli vidieť aj inde. Bola to sociálna sieť Myspace, ktorá bola spustená v roku 2003. Zatiaľ nie je známe, kedy sa farebné komentáre dostanú medzi širšie publikum, no niektorí používatelia by určite boli najradšej, keby sa tak nestalo nikdy.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
8%
Neznášam to
75%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.