Klony iPhonu X sa na trhu začali objavovať už v časoch, keď ešte ani nebol oficiálne predstavený. Jeho príchod na trh nastane už v najbližších týždňoch, no čínski výrobcovia klonov sú už dávno pripravení vytasiť svoje zbrane.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jedným z nich je aj Hotwav, ktorý nedávno predstavil svoj nový model Symbol S3. Smartfón s podivným názvom vyzerá na prvý pohľad veľmi podobne ako výročný iPhone, no jeho výbava je dramaticky odlišná.

Displej so zárezom alebo bez

iphone x

Nenechaj si ujsť
Staršie Samsungy sú vraj stále lepšou voľbou ako najnovšie iPhony

Hlavným „lákadlom“ je 6-palcový IPS displej s rozlíšením 1440 x 720 pixelov. Aj keď na prvý pohľad vyzerá ako verne okopírovaný iPhone, v skutočnosti je to trochu inak. Horný výrez s fotoaparátom, reproduktorom a ďalšími prvkami je totiž iba imitáciou a v skutočnosti má displej taký tvar, ako na akomkoľvek bežnom smartfóne. K dispozícii je však aj verzia bez horného výrezu.

Výbava typického low-endu

Zvyšnú výbavu Symbolu S3 tvorí štvorjadrový procesor MediaTek MT6739, respektíve MediaTek MT6592. Operačná pamäť RAM dosahuje kapacitu 2 GB a úložisko je veľké 16 GB. Akumulátor má iba 2900 mAh, no kapacitou je to stále viac ako má iPhone X (2716 mAh).

iphone x

Vnútornou výbavou je teda klon typickým low-endom a nemôžeme od neho čakať žiadnu nadštandardnú výbavu. Reč je napríklad o TrueDepth senzore či bezdrôtovom nabíjaní. Cena zatiaľ nie je známa, no vôbec by nebolo prekvapivé, keby sa Symbol S3 predával za osminu originálnej ceny iPhonu X.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
10%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
20%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.