Od predstavenia prvého iPhonu SE už ubehli viac ako 2 roky a základňa fanúšikov tohto smartfónu žiada nového nástupcu. Práve o ňom v poslednom čase kolujú internetom rôzne chýry a ako sa zdá, jeho predstavenie nemusí byť vôbec ďaleko. Ďalší iPhone SE vo svojej 2. generácii bude zrejme debutovať už budúci mesiac, no na razantné dizajnové zmeny sa vraj tešiť nemáme.

Premiéra výročného iPhonu X odhalila celému svetu zbrusu nový dizajn, ktorý Apple doprial výhradne tomuto kúsku. Špekulácie neskôr naznačovali, že s podobným dizajnovým jazykom by mohol prísť na svet aj očakávaný iPhone SE 2. Z jeho okrajov teda mali zmiznúť rámiky a na vrchu obrazovky mu mal pribudnúť „notch“. Tieto zmeny sa však zrejme neudejú.

Výkonnejší hardvér v starom obale

Podľa posledných informácií by totiž mal iPhone SE 2 prísť v identickej podobe ako stále aktuálny model a teda v ňom nájdeme maličký 4″ displej, spolu s domovským hardvérovým tlačidlom a funkciou Touch ID. To, čo je dobré zrejme podľa Apple meniť netreba. Čo by však mal výrobca tejto novinke ubrať je 3,5 mm audio jack, ktorý postupne mizne zo všetkých jeho smartfónov. Z nich si táto nová generácia môže prepožičať ešte jednu vlastnosť, ktorou je sklenená zadná stena.

Zobraziť celú galériu (0)
AppleInsider/YouTube

Nenechaj si ujsť
Na internete sa objavilo video údajného iPhone SE 2 v štýle iPhone X. Mal ale Android

Hliníkovú konštrukciu ako sme ju poznali v iPhone SE tak v jeho nástupcovi môže nahradiť sklo, ktoré taktiež sprístupní aj technológiu bezdrôtového nabíjania. Tým by tak tento model skvelo zapadol medzi posledné smartfóny spoločnosti. Narozdiel od nich bude jeho zdrojom výkonu procesor Apple A10 Fusion, ktorý poznáme ešte z iPhonu 7 a 7 Plus. Koniec koncov, výrobca musel niekde urobiť kompromisy pokiaľ chce na iPhone SE 2 opäť nasadiť dostupnú cenovku.

Dátum premiéry stále nebol potvrdený

Jej výška zatiaľ nie je známa, no viac by sme sa mohli dozvedieť už v priebehu mája. Práve vtedy sa totiž očakáva premiéra tejto novinky, ktorá tak konečne po 2 rokoch nahradí svojho zastaralého predchodcu. Ohlásenie predstavenia iPhonu SE 2 tak môže byť otázkou už len niekoľkých dní, prípadne pár týždňov. Apple však má ešte jednu možnosť, a to predstaviť model SE 2 až na konferencii WWDC 2018, ktorá sa uskutoční 4. júna. Viac informácií o tomto pripravovanom smartfóne a jeho príchode sa ale dozvieme už onedlho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom