To, čo sa už dávnejšie predpokladalo, je teraz oficiálne potvrdené. Najnovší iPhone 8 a iPhone 8 Plus bojujú so slabšími predajmi. Majú na to však dobrý dôvod.

Málo inovácií, prémiovejší iPhone X a pokles ceny starších modelov spôsobilo, že najnovšie iPhony sa nepredávajú rovnako dobre ako predošlé.

Prekonávajú ich dvojročné modely

O najnovšie odhalenie sa postarala americká firma Consumer Intelligence Research Partners. Z prieskumu realizovaného v USA vyplynulo, že dokonca aj modely spred dvoch rokov sa predávajú lepšie ako tie súčasné. Premietnime si to ale do čísel. V uplynulom fiškálnom štvrťroku patril modelom iPhone 8/8 Plus 16% podiel na predajoch, zatiaľ čo starším iPhone 6s/6s Plus patril omnoho lepší 24% podiel.

Nenechaj si ujsť
Má naozaj pravdu. Steve Wozniak povedal dôvod, prečo sa iPhony predávajú výborne aj vďaka vysokej cene

Čísla znejú o to tragickejšie, že napríklad za čias iPhonov 6S a 6S Plus im v prvom fiškálnom štvrťroku patril až 46 % podiel. Podobne na tom boli aj iPhony 7/7 Plus, ktoré zas dosiahli stále slušný 43 % podiel. Prepad na 16 % v prípade najnovších modelov je teda naozaj markantný. Prieskum bol realizovaný na 500 zákazníkoch z USA, čo je minimálny nevyhnutný počet pre legitímne výsledky.

Zákazníci čakajú alebo šetria

Dôvodom horších predajov je predovšetkým prémiový iPhone X, ktorý sa na trh dostane už v najbližších dňoch. Práve naň si brúsi zuby mnoho zarytých fanúšikov spoločnosti Apple, keďže je pre nich svojím dizajnom a funkciami oveľa atraktívnejší. Na druhej strane sú ale zákazníci s menším rozpočtom, ktorí využili pokles cien minuloročných modelov a zaobstarali si síce nie revolučný, ale stále vynikajúci smartfón za dobrý peniaz. Siahol by si tiež po staršom modeli alebo máš rád inovácie a chceš ich mať čo najskôr vo svojich rukách?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP