To, čo sa už dávnejšie predpokladalo, je teraz oficiálne potvrdené. Najnovší iPhone 8 a iPhone 8 Plus bojujú so slabšími predajmi. Majú na to však dobrý dôvod.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Málo inovácií, prémiovejší iPhone X a pokles ceny starších modelov spôsobilo, že najnovšie iPhony sa nepredávajú rovnako dobre ako predošlé.

Prekonávajú ich dvojročné modely

O najnovšie odhalenie sa postarala americká firma Consumer Intelligence Research Partners. Z prieskumu realizovaného v USA vyplynulo, že dokonca aj modely spred dvoch rokov sa predávajú lepšie ako tie súčasné. Premietnime si to ale do čísel. V uplynulom fiškálnom štvrťroku patril modelom iPhone 8/8 Plus 16% podiel na predajoch, zatiaľ čo starším iPhone 6s/6s Plus patril omnoho lepší 24% podiel.

iphone 8

Nenechaj si ujsť
Má naozaj pravdu. Steve Wozniak povedal dôvod, prečo sa iPhony predávajú výborne aj vďaka vysokej cene

Čísla znejú o to tragickejšie, že napríklad za čias iPhonov 6S a 6S Plus im v prvom fiškálnom štvrťroku patril až 46 % podiel. Podobne na tom boli aj iPhony 7/7 Plus, ktoré zas dosiahli stále slušný 43 % podiel. Prepad na 16 % v prípade najnovších modelov je teda naozaj markantný. Prieskum bol realizovaný na 500 zákazníkoch z USA, čo je minimálny nevyhnutný počet pre legitímne výsledky.

Zákazníci čakajú alebo šetria

Dôvodom horších predajov je predovšetkým prémiový iPhone X, ktorý sa na trh dostane už v najbližších dňoch. Práve naň si brúsi zuby mnoho zarytých fanúšikov spoločnosti Apple, keďže je pre nich svojím dizajnom a funkciami oveľa atraktívnejší. Na druhej strane sú ale zákazníci s menším rozpočtom, ktorí využili pokles cien minuloročných modelov a zaobstarali si síce nie revolučný, ale stále vynikajúci smartfón za dobrý peniaz. Siahol by si tiež po staršom modeli alebo máš rád inovácie a chceš ich mať čo najskôr vo svojich rukách?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
50%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • peterpan

  tak a je to tu! mame pred dverami prvy fon ,prvu vlajkovu lod so zabudovanym snimacom otlackov v displeji! dami a pani klobuk dole, oplatilo sa pockat.. zrejme ako prvy s tym pride fon vivo X7!!! cize samsung aj dalsi vyrobcovia dostavaju velke K.O. https://www.gsmarena.com/vivo_xplay7_first_renders-news-27918.php

  • Peter

   Pán Peter nesplietol si si novinku kam si chcel napísať svoj príspevok ? :)

 • Adrián

  inovativny? :D a v com? :D

 • Peter

  Kúpil som staršie jablko. Jasná voľba . Iphone Se. Maly kompaktný. Slušný výkon. Neviem jak je to možné ale pri Samsung s8 batéria jeden deň a male jabĺčko vydržalo dva dni :) koniec experimentov s telefónmi nakúpim jablka a bude pokoj :D

 • Peter

  Na Samsung som mal nastavené full HD a vždy čierne témy, koli úspornemu oled panelu. Na jablko proste nemá :) sám som hádzal špinu na jabĺka ale už ma nebavil android s tou svojou širokou otvorenosťou ktorá mi v konečnom dôsledku prekážala a sťažovala jednoduché používanie. A od iOS 5 zeriem jablko . Se je pre mna posledný model ktorY by som si kúpil . A som spoko.. nič ma netazi vo vrecku hlavne 😋