Apple a Samsung patria medzi najväčších rivalov na poli smartfónov. Obe spoločnosti dokážu produkovať špičkové smartfóny, ktoré si zamilovali milióny zákazníkov. Dva najnovšie kúsky z dielní týchto výrobcov sa teraz dostali do rýchlostného testu. Ktorý z nich si však viedol lepšie?

V Galaxy S8 nájdeme špičkový procesor Snapdragon 835 s ôsmimi jadrami a 4 GB operačnú pamäť RAM. O grafický výkon sa stará akcelerátor Adreno 540. Pre porovnanie, konkurenčný iPhone 7 Plus má vo svojej výbave 4-jadrový procesor Apple A10 Fusion, ktorý spolupracuje s 3 GB RAM pamäťou a grafickým čipom PowerVR. Teraz tak prišiel čas na porovnanie týchto rivalov v rýchlostnom teste. Ten začal premazaním uložených aplikácií v operačnej pamäti a následne sa spustili stopky.

zdroj fotografie: Android Authority

Nenechaj si ujsť
10 funkcií, vďaka ktorým je Samsung Galaxy S8 lepší ako aktuálne iPhony

V prvej časti testu bolo spúšťaných niekoľko aplikácií, medzi ktorými nechýbali rôzne náročné hry, sociálne siete a testovanie neobišlo ani programy na úpravu fotiek či videí. Jednoznačným víťazom tohto kola sa stal iPhone 7 Plus, ktorý tieto náročné operácie zvládol už za 3 minúty a 38 sekúnd.

zdroj fotografie: Apple

Druhé kolo testovania spočívalo v znovuotváraní predošlých aplikácií. Kompilácia 4K videa v predošlom kole však spôsobila, že všetky aplikácie Samsungu Galaxy S8 boli zatvorené, a preto ich v tejto časti testovania musel znova spúšťať. V tomto kole tak znova dominoval iPhone, ktorý všetky aplikácie otvoril bez ich opätovného načítania, a to aj napriek tomu, že ho výrobca vybavil menšou RAM pamäťou. Testovanie pokračovalo vypnutím a opätovným zapnutím oboch zariadení.

zdroj fotografie: PCOnline

Nenechaj si ujsť
Apple si objednal až 70 miliónov OLED panelov od svojho najväčšieho rivala

Pri ďalšom otváraní aplikácií Samsung znova trocha zaostával, no v tejto časti bol pomerne vyrovnaným súperom. Výsledky testovania ale hovoria za všetko. Aj napriek špičkovej výbave Galaxy S8 a vysokým číslam v benchmarkových aplikaciách má iPhone 7 Plus stále plynulejší systém. Aj polroku po oficiálnom predstavení tak iPhone porazil svojho najväčšieho konkurenta. Celý priebeh testovania nájdeš vo videu nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom