Apple a Samsung patria medzi najväčších rivalov na poli smartfónov. Obe spoločnosti dokážu produkovať špičkové smartfóny, ktoré si zamilovali milióny zákazníkov. Dva najnovšie kúsky z dielní týchto výrobcov sa teraz dostali do rýchlostného testu. Ktorý z nich si však viedol lepšie?

V Galaxy S8 nájdeme špičkový procesor Snapdragon 835 s ôsmimi jadrami a 4 GB operačnú pamäť RAM. O grafický výkon sa stará akcelerátor Adreno 540. Pre porovnanie, konkurenčný iPhone 7 Plus má vo svojej výbave 4-jadrový procesor Apple A10 Fusion, ktorý spolupracuje s 3 GB RAM pamäťou a grafickým čipom PowerVR. Teraz tak prišiel čas na porovnanie týchto rivalov v rýchlostnom teste. Ten začal premazaním uložených aplikácií v operačnej pamäti a následne sa spustili stopky.

zdroj fotografie: Android Authority

Nenechaj si ujsť
10 funkcií, vďaka ktorým je Samsung Galaxy S8 lepší ako aktuálne iPhony

V prvej časti testu bolo spúšťaných niekoľko aplikácií, medzi ktorými nechýbali rôzne náročné hry, sociálne siete a testovanie neobišlo ani programy na úpravu fotiek či videí. Jednoznačným víťazom tohto kola sa stal iPhone 7 Plus, ktorý tieto náročné operácie zvládol už za 3 minúty a 38 sekúnd.

zdroj fotografie: Apple

Druhé kolo testovania spočívalo v znovuotváraní predošlých aplikácií. Kompilácia 4K videa v predošlom kole však spôsobila, že všetky aplikácie Samsungu Galaxy S8 boli zatvorené, a preto ich v tejto časti testovania musel znova spúšťať. V tomto kole tak znova dominoval iPhone, ktorý všetky aplikácie otvoril bez ich opätovného načítania, a to aj napriek tomu, že ho výrobca vybavil menšou RAM pamäťou. Testovanie pokračovalo vypnutím a opätovným zapnutím oboch zariadení.

zdroj fotografie: PCOnline

Nenechaj si ujsť
Apple si objednal až 70 miliónov OLED panelov od svojho najväčšieho rivala

Pri ďalšom otváraní aplikácií Samsung znova trocha zaostával, no v tejto časti bol pomerne vyrovnaným súperom. Výsledky testovania ale hovoria za všetko. Aj napriek špičkovej výbave Galaxy S8 a vysokým číslam v benchmarkových aplikaciách má iPhone 7 Plus stále plynulejší systém. Aj polroku po oficiálnom predstavení tak iPhone porazil svojho najväčšieho konkurenta. Celý priebeh testovania nájdeš vo videu nižšie.

Pošli nám TIP na článok