Medzi spoločnosťami Samsung a Apple panuje často až nezdravá rivalita. V snahe zvýšiť svoje zisky však obe spoločnosti neraz dokážu túto rivalitu prekonať a dohodnúť sa na vzájomnej spolupráci. Najnovšie tak juhokórejsky gigant opäť pomôže svojmu úhlavnému nepriateľovi z amerického Cupertinu.

Podľa najnovších informácií Apple pomaly, ale isto začína pripravovať zásoby potrebných komponentov pre najnovšie iPhony. Tie prídu hneď v troch rôznych verziách, pričom okrem iPhonu 7S a iPhonu 7S Plus má byť odhalený aj revolučný model s označením iPhone 8. Ten má na svojej prednej strane niesť bezrámikový OLED displej, pod ktorým viac nebude figurovať ikonické okrúhle domovské tlačidlo. Najnovšie správy teraz tieto domnienky potvrdzujú, nakoľko sme sa dozvedeli, že si Apple objednal až 70 miliónov ohybných Super AMOLED panelov od svojho najväčšieho rivala a konkurenta.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Twitter/Benjamin Geskin

Nenechaj si ujsť
Apple chce obohatiť iPhony o ďalší hardvér z vlastnej dielne. Čo to bude tentokrát?

S ohľadom na toto skutočne veľké číslo je zrejmé, že si americký ovocinár verí a od svojho revolučného modelu neočakáva nič iné, než úspech. Ten mu má zaistiť panel s uhlopriečkou 5,2-palca, ktorý bude zrejme zaberať takmer celú jeho prednú stranu. iPhone 8 má ďalej podporovať bezdrôtové nabíjanie a taktiež má byť odolný voči preniknutiu vody či prachu. Tento smartfón by mal byť plnohodnotným konkurentom pre Samsung Galaxy S8, pričom ho má vo viacerých smeroch prekonať. Hovorí sa napríklad o tom, že výročný iPhone od Applu bude prvým zariadením so skenerom odtlačkov prstov umiestneným priamo v displeji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom