V prípade spoločnosti Apple a ich operačného systému iOS majú používatelia veľmi obmedzené možnosti prechodu na staršiu verziu. Pokiaľ už raz vykonajú aktualizáciu, majú len zopár týždňov na to, aby sa mohli vrátiť späť.

Apple totiž verzie operačného systému ‚‚podpisuje.’’ Po aktualizácií ostáva staršia verzia podpísaná ešte pár týždňov a potom už viac jednoducho nie je dostupná. Včera sa však objavila malá nehoda, ktorá spôsobila, že sa na stránkach Apple objavilo niekoľko podpísaných starších verzií iOS.

iOS starý niekoľko rokov

Nové iOS 11 prinieslo niekoľko zmien, pričom tým spočiatku vyvolalo vlnu nevôle zo strany používateľov. Navyše obsahovalo viacero chýb, pričom najviac diskutovanou bola tá, ktorá spomaľovala staršie zariadenia. Veľa používateľov preto využilo túto možnosť a prešlo späť na iOS 10. Pre iPhone 4S sa dokonca objavil podpísaný firmvér iOS 6.1.3, ktorý bol vydaný ešte v roku 2013.

Nenechaj si ujsť!
Apple v roku 2018 prinesie skvelé produkty. Toto sú najočakávanejšie novinky

Inštalovať staršie verzie však nemusí byť bezpečné, nakoľko neobsahujú najnovšie bezpečnostné záplaty a navyše sú vystavené chybám Meltdown a Spectre. V tomto prípade išlo pravdepodobne o chybu, nakoľko po pár hodinách bolo všetko ‚‚po starom’’ a k dispozícií boli už len najnovšie verzie pre každý model.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom