Nová generácia iPhonov pre rok 2019 je na trhu ešte len pár dní a už si získala veľkú pozornosť v niekoľkých testovaniach. Po odhalení ich vysokého výkonu v benchmarkových testoch prišiel na rad displej, ktorý sa podrobil testu odbornej firmy. Spoločnosť DisplayMate vo výsledku zhodnotila obrazovku v iPhone 11 Pro Max ako najlepší zobrazovací panel, ktorý si odniesol najvyššie hodnotenie A+, informuje MacRumors.

Apple aj tento rok spravil v iPhone 11 a nových iPhonoch 11 Pro niekoľko zreteľných zmien, ktoré sa odrazili na výkone, výdrže batérie či kvalite fotografovania. Vylepšení sa však dočkal aj nový Super Retina XDR displej, ktorý priniesol vysoký kontrast 2 000 000:1 či vyšší jas, ktorý môže v maxime dosahovať až 1 200 nitov. Teraz však kvalitu obrazu displeja ocenilo aj testovanie DisplayMate, ktorého výsledky potešia majiteľov nového modelu iPhone 11 Pro Max.

Cenu za najlepší displej medzi smartfónmi získava…

Testovanie pritom prebiehalo z viacerých hľadísk a celý záznam s výsledkami a priebehom jednotlivých skúšok si môžeš pozrieť na tomto odkaze. Obrazovka tohto smartfónu však dokázala najvernejšie podať všetky farby, pričom má v tomto smere zároveň najnižšie skreslenie. Taktiež má tento displej najvyššiu svietivosť spomedzi ostatných OLED panelov v smartfónoch či najvyšší kontrast pri ambientnom osvetlení, informuje 9to5Mac. iPhone 11 Pro Max sa teda môže oficiálne pýšiť titulom modelu s najlepším displejom na trhu.

Nenechaj si ujsť
Rozobratý iPhone 11 Pro Max vyvracia tajomnú špekuláciu, ktorou obviňovali fanúšikovia Apple

V testovaní pritom porazil aj favorita, ktorým je v mnohých prípadoch Samsung. Práve tento gigant obrazovky pre smartfóny aj sám vyrába a už dlhé roky patria panely z jeho produkcie medzi najkvalitnejšie. To sa potvrdilo napríklad pri minuloročnom iPhone XS Max, ktorý svojho času získal titul smartfónu s najlepším displejom. V tej dobe však Apple kupoval obrazovky do tohto prémiového modelu od Samsungu. Tentokrát sa o výrobu displejov do nových iPhonov postaralo konkurenčné LG.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom