Aj tento rok sa odborníci z iFixit rozhodli rozobrať najnovší iPhone 11 Pro Max, čo viedlo k vyvráteniu niektorých špekulácií, píše The Verge. Dozvedáme sa tak napríklad o možnom bilaterálnom nabijaní, či 6 GB pamäte RAM, ktoré mala nová vlajková loď od Apple obsahovať. 

Každoročné rozoberanie najnovších iPhonov je pre expertov z iFixit už tradíciou, a tento rok sa zamerali na model iPhone 11 Pro Max, ktorý popri predstavení priniesol množstvo špekulácií o niektorých jeho vlastnostiach.

Apple totiž údajne chcel na svoje modely priniesť funkciu bilaterálneho bezdrôtového nabíjania, ktoré by bolo využívané napríklad na nabíjanie slúchadiel AirPods priamo z iPhonu, avšak neskôr túto funkciu v softvéri vypol. Hovorilo sa taktiež o 6 GB pamäte RAM, pričom 2 GB mali byť určené pre fotoaparát smartfónu.

Technici potvrdili že iPhone 11 Pro Max disponuje veľkou 3 969 mAh batériou v tvare písmena L, ktorá je mimochodom až o 25 % väčšia než na predošlom modeli XS Max. Väčšia batéria sa však odráža aj na veľkosti smartfónu, čo tiež vysvetľuje jeho mierne zväčšenú hrúbku o 0,4 mm, ktorá by bola ešte o kúsok väčšia keby Apple neuvoľnil vrstvu obrazovky zodpovednú za 3D Touch, ktorá tvorila 0,25mm z hrúbky.

Novým objavom je však prítomnosť jej druhého konektora, ktorý by tak mohol byť indikátorom funkcie bezdrôtového bilaterálneho nabíjania. Podľa iFixit však tento konektor nemusí byť prítomný výlučne na nabíjanie, a mohol by mať niečo spoločné s novým hardvérom pre monitorovanie a správu batérie, píše Engadget.

Nenechaj si ujsť
iPhone 11 Pro pohorel a prehral v rýchlostnom teste s minuloročným iPhonom Xs

Zobraziť celú galériu (2)
Batéria iPhone 11 Pro Max je pripojená pomocou dvoch konektorov, čo však podľa iFixit má súvis s novým hardvérom pre jej monitorovanie. / Zdroj: iFixit

Rozobratý iPhone 11 Pro Max tiež ukazuje 4 GB kapacitu pamäte RAM, čo však podľa odborníkov z iFixit zatiaľ nemusí byť „finálnym číslom“, ak by sa pamäť nachádzala ešte niekde inde v smartfóne. Žiadne náznaky dodatočných 2 GB RAM, ktoré mali byť údajne určené pre fotoaparát smartfónu, však technici nezaznamenali. Tradične udelili zariadeniu aj skóre 6 z 10 za celkovú opraviteľnosť, ktoré sa nelíši od minuloročného modelu XS Max, avšak iFixit pochválil Apple za zľahčený prístup k batérii a viacero nezávislých komponentov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom