Spoločnosť Consumer Reports zverejnila svoje hodnotenia najnovších vlajkových lodí od Apple, a zaradila ich do celkového rebríčka smartfónov. Model iPhone 11 Pro Max v ňom dosiahol prvé miesto, píše MacRumors.

Najlepší smartfón súčasnosti?

Experti v Consumer Reports doplnili svoj celkový rebríček smartfónov novými vlajkovými loďami amerického giganta, iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max, a druhým dvom spomenutým modelom sa podarilo obsadiť prvé dve miesta, s iPhone 11 Pro Max na samotnom vrchole rebríčka. Apple tak v tomto rebríčku po niekoľkých rokoch porazil kórejský Samsung, ktorému patrili prvé priečky. Modely iPhone 11 Pro získali najvyššie priečky hlavne z dôvodu, že Apple výrazne vylepšil výdrž batérie, fotoaparát, odolnosť a výkon smartfónov.

Zobraziť celú galériu (3)
Youtube / GSMArena Official

Výrazné zlepšenie batérie a fotoaparátu

Ako najväčšie vylepšenia vnímajú odborníci z Consumer Reports práve väčšiu výdrž batérie a fotoaparát. Pri testovaní totiž iPhone 11 Pro Max dokázal vydržať až 40,5 hodiny, čo je výrazný pokrok v porovnaní s minuloročným iPhone XS Max, ktorý dosiahol iba 29,5 hodiny, píše 9To5Mac.

Čo sa fotoaparátu smartfónov iPhone 11 Pro a 11 Pro Max týka, recenzenti tvrdia, že dosiahli jedny z najvyšších skóre v hodnoteniach kvality statických obrázkov a všetky tri zariadenia vrátane iPhone 11 dostali zároveň aj vynikajúce hodnotenie kvality videa.


iPhone 11 Pro Max porazil všetku konkurenciu. V tejto oblasti je lepší ako akýkoľvek smartfón

Zaváži aj zlomok bodu

Model iPhone 11 Pro Max dosiahol nakoniec celkové skóre 95 bodov, za ktorým nasleduje iPhone 11 Pro s 92 bodmi. Na treťom mieste sa umiestnila vlajková loď kórejského giganta, Samsung Galaxy S10+ a iPhone 11 skončil s 89 bodmi na ôsmom mieste.

Napriek tomu, že nové modely od Apple dosiahli v rebríčku najvyššie priečky, podľa Consumer Reports je rozdiel medzi niektorými kategóriami pri hodnotení smartfónov iba zlomok bodu, ktorý najlepšie modely oddeľuje. Taktiež sú podľa nich aktuálne vlajkové lode amerického giganta pre majiteľov minuloročných iPhonov nepotrebné, a aj napriek množstvu nových funkcií sa im prechod na novší model neoplatí, pokiaľ zrovna nemajú 1000 dolárov v peňaženke naviac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú