Opäť tu máme ďalšie informácie o pripravovanom smartfóne od spoločnosti Apple. Podľa nich by najnovší iPhone 8 nemal obsahovať Touch ID na zadnej strane.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Apple už dávno stratil titul najväčšieho inovátora v mobilnom priemysle, čoho dôkazom je aj posledný iPhone 7. Aj keď sa jedná o nepochybne skvelé zariadenie, neprinieslo žiadne zásadné zmeny oproti predchodcovi, vďaka čomu by ľudia po ňom šaleli. Zmeniť by to mohol blížiaci sa nástupca, ktorý by mal byť predstavený spoločne s modelmi 7S a 7S Plus. Najnovšie fotografie pochádzajúce priamo z výroby nám ukazujú, ako bude nakoniec vyzerať najnovšie jabĺčko.

Na obrázkoch sú všetky tri modely, ktoré budú predstavené. Môžeš vidieť, že iPhone 8 bude o pár milimetrov hrubší a väčší ako 7S. Rovnako domovské tlačidlo bude výrazne väčšie. Apple by mal takisto ponúknuť takmer bezrámikový displej, takže klasické domovské tlačidlo ako ho poznáme by malo zmiznúť. Nahradené bude prostredníctvom 3D Touch. Touch ID by podľa všetkého malo byť buď súčasťou displeja, alebo presunuté na bok zariadenia. Ak by to Apple zvládol, prekonal by tým aj Samsung, ktorý to so senzorom odtlačkov zabudovaným v displeji skúšal tiež. To sa mu však nepodarilo a nakoniec sme sa dočkali senzora na zadnej strane, čo mnoho fanúšikov sklamalo.


iphone 8
zdroj fotografie: @Benjamin Geskin/Twitter

Uvidíme, či sa mu podarí prekonať všetky prekážky a my sa tak dočkáme prvého smartfónu, ktorý bude disponovať senzorom odtlačkov priamo v displeji. Apple určite zvažuje viacero alternatív a preto nie je vylúčené ani jeho použitie na zadnej strane, ako tomu je v Galaxy S8. Pevne veríme, že tomu tak nebude, lebo to by bol pre spoločnosť krok vzad.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
18%
Páči sa mi to
27%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
27%
Neznášam to
27%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak