Operačné systémy prechádzajú neustálym vývojom a vylepšeniami, no ako to už býva, nič nie je bezchybné. Svojimi nedostatkami trpí nielen Android od Googlu, ale aj iOS od Apple. Posledná verzia operačného systému iOS 11 trpí chybou v textovom systéme, kde nie je možné pri písaní využiť písmeno „I“.

Netradičná chyba obmedzuje písanie

Po problémoch s aplikáciou Kalkulačky sa teraz v najnovšej verzii iOS 11 objavuje ďalší „bug“, s ktorým sa používatelia môžu stretnúť pri písaní textu. Chybu má zapríčiňovať slovo „I“, označujúce v anglickom jazyku 1. osobu, ktoré textový systém v operačnom systéme Apple vníma ako písmeno „A“. Pri písaní sa v textovom poli navyše nachádza ešte podivný Unicode znak.

Nenechaj si ujsť
Kalkulačka v iOS 11 nevie vypočítať banálny príklad. Za všetkým stojí nezvyčajná chyba

Výsledná chyba sa po napísaní písmena „I“ prejaví vo forme „A[?]“, alebo aj ako 5 horizontálne naukladaných pruhov. Tento výrazný problém však pravdepodobne netrápi len iPhony s novým iOS 11, ale aj so staršou verziou iOS 10 či dokonca počítače a notebooky Mac. Všetkému má byť na vine prediktívny textový systém Applu. Pokiaľ sa používateľ s touto chybou stretne aj na svojom zariadení, tak jeho jednoduché reštartovanie či vymazanie osobného slovníka nepostačí.

Zámena písmen ako dočasné riešenie

Z diskusného fóra Reddit sa však ozvalo pár používateľov, ktorým túto chybu textového systému pomohla z časti opraviť funkcia „Nahradenie textu“. Tú je možné nájsť po prechode do Nastavení, pod záložkou „Základné“, kde sa nachádza označenie „Klávesnica“. Práve tam sa dá pomocou spomínanej funkcie nahradiť veľké písmeno „I“ jeho malým ekvivalentom. Pri písaní malého „i“ sa tak v textovom poli chyba neobjaví a používateľ môže aspoň takýmto spôsobom dočasne toto písmeno využiť. Kedy sa hodlá Apple tento problém odstrániť však nie je známe, a tak neostáva nič iné, iba čakať na opravnú aktualizáciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom