Instagram predstavuje jednu z najpoužívanejších sociálnych sietí. Je to aj vďaka mnohým funkciám, ktoré postupom času pribudli a stále pribúdajú. Najnovšie Instagram testuje možnosť označovania používateľov vo videách.

Na tejto sociálnej sieti sa dá robiť už takmer všetko. Stále pribúdajú vylepšenia, vďaka ktorým narastá popularita Instagramu čoraz viac. Pridávanie dlhých videí, sledovanie instagramovej televízie či uskutočnenie hovoru je už samozrejmosťou.

Prečítajte si tiež!
Už aj Instagram má svoju špeciálnu verziu aplikácie pre slabšie smartfóny. Prekvapivo si zachovala väčšinu funkcií

Používateľom chýbalo označovanie priateľov vo videách

Pre používateľov, ktorí využívajú aplikáciu sporadicky, alebo občas pridajú nejakú fotku, to nemusí znamenať žiadnu zásadnú zmenu. Na druhej strane však už sociálne siete pre mnohých predstavujú hlavný príjem peňazí. Čoraz častejšie počujeme o influenceroch, sponzorovaných príspevkoch alebo nákupoch priamo cez Instagram. Určite sú nejednému z nás známe aj súťaže, kde je potrebné označiť aj svojich priateľov. Možnosť označenia priateľov, alebo jednotlivých stránok nie je dostupná pri videách. To sa zmení už v najbližšom čase, pretože funkcia označovania aj vo videách práve prebieha testovaním.

Zobraziť celú galériu (1)
FoneArenaMobile/Twitter

Testovanie prebieha len na mobilných zariadeniach a nezobrazuje sa na webovej platforme. Vybrané je malé percento používateľov, ktorí majú možnosť otestovať označenie priateľov nielen na fotke, ale aj vo videu.

Podľa hovorcu je cieľom spoločnosti skúšať nové spôsoby a priniesť Instagram bližšie k ľuďom a veciam, ktoré milujú.

Práve videá, ktoré boli do Instagramu pridané v roku 2013, predstavujú kritický aspekt. Aj to je jeden z dôvodov, prečo došlo k návrhu označovania ľudí nielen na fotografiách. Okrem označovania priateľov funkcia prinesie priestor pre označovanie produktov, presmerovanie na obchody a celkovo väčšiu interakciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom