Instagram plánuje čoskoro spustiť svoju „odpoveď“ na čoraz viac populárnu mobilnú aplikáciu TikTok, ktorá umožňuje vytváranie krátkych videí so zvukovým pozadím. Novinka od Instagramu sa nazýva Reels a už začiatkom augusta bude prístupná v USA a ďalších krajinách po celom svete, píše TechCrunch.

Instagram znova kopíruje

Spoločnosť Facebook má bohatú históriu v kopírovaní populárnych funkcií z iných aplikácií a ich následné pretláčanie na svojich platformách. Azda najviac sme si toho mohli všimnúť pred pár rokmi po príchode Instagram Stories, ktoré boli priamo prevzaté z vtedy populárneho Snapchatu.

Ako informovalo NBC News, Instagram nedávno v niekoľkých krajinách ako napríklad India, Francúzsko či Nemecko oficiálne testoval novú funkciu s názvom Reels, ktoré je pokusom sociálnej siete o obnovu krátkeho formátu hudobného videa, ktoré na TikToku prosperuje.

Funkciu spoločnosť otestovala ešte v novembri v rámci Brazílie a teraz plánuje jej oficiálne spustenie po celom svete. Sprístupnená by totiž mala byť v USA a ďalších 50 krajinách v priebehu niekoľkých týždňov, pričom používatelia by mali mať k Reels prístup prostredníctvom novej ikony v spodnej časti obrazovky.

Reels umožňuje vytvoriť a upravovať krátke 15-sekundové videoklipy s hudobným pozadím, pričom používatelia môžu tiež používať a miešať hudby z videí iných ľudí, rovnako ako na TikToku. K dispozícii bude tiež samostatná sekcia populárnych Reels klipov.

TikTok je pod paľbou kritiky

Rýchlejšie zavádzanie tejto funkcie na viacerých trhoch pravdepodobne prichádza v dôsledku intenzívnej kritiky TikToku od niektorých krajín pre väzby sociálnej siete s Čínou, ktorú chce Facebook prostredníctvom Reels využiť.

India napríklad koncom júna zablokovala takmer 60 aplikácií od čínskych vývojárov vrátane TikToku, pretože podľa nej predstavujú pre krajinu hrozbu. Sociálnej sieti však nepomáha ani množstvo správ o neoprávnenom a príliš častom čítaní schránky na zariadeniach s iOS, o ktorom sme ťa už informovali dávnejšie.

Zákaz TikToku údajne zvažuje aj vláda USA, ktorá včera uviedla, že takéto rozhodnutie môže prísť už o niekoľko týždňov.

K používaniu aplikácie sa včera vyjadrila aj slovenská polícia, ktorá vyzvala maloletých, aby zvážili obsah videí, ktoré prostredníctvom nej uverejňujú. Ich obsah totiž často láka anonymných používateľov, medzi ktorými sú aj pedofili, ktorí si videá sťahujú alebo ich šíria ďalej medzi svoju komunitu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú