Doterajšia podoba profilu na Intagrame sa čoskoro zmení. Spoločnosť pripravuje nový dizajn a rozloženie prvkov, ktoré zdôraznia obsah účtu a počet sledovateľov pôjde do úzadia. Nové zmeny Instagram už testuje a v najbližších týždňoch sa tak môžeme stretnúť s redizajnom profilov, ktoré budú ešte prehľadnejšie. 

Informácie o vylepšení používateľských profilov zverejnila spoločnosť aj na svojej oficiálnej stránke. Po novom sa tak zmení rozloženie mnohých prvkov, vrátane počtu sledovateľov, ktorý už nebude tak výrazný ako doteraz. Instagram chce týmto spôsobom vyzdvihnúť profil a jeho obsah miesto toho, aby sa ľudia zameriavali len na čísla.

Instagram zmení podobu profilov

Vývojári v novej podobe profilu umiestnia tlačidlá pre sledovanie používateľa a správy vedľa seba, pričom sa každému po kliknutí na možnosť „Sledované“ zobrazí aj zoznam spoločných sledovateľov. Nad zdieľanými fotografiami sa viac už nezobrazí známe rozloženie ikon a miesto nich tam nájdeme pomenovanie jednotlivých kariet.

Nenechaj si ujsť
Facebook odhlalil kompletne nový Messenger. Dizajnom a funkciami sa vrátil k svojmu pôvodnému poslaniu

K nim však pribudne aj karta pre IGTV. Firmy a obchodníci pritom budú môcť využiť aj karty pre volanie, nakupovanie, kontaktovanie emailom či objednávku. Rozloženie samotných fotografií ostane zachované a nikto sa tak zmeny mriežky nemusí obávať. Rovnako tak na svojom mieste nájdu používatelia aj všetky vybrané príbehy. Nové zmeny majú prispieť k lepšiemu Instagramu, ktorý sa chce viac sústrediť na spájanie ľudí a nielen na počty sledovateľov.

Zobraziť celú galériu (2)
Daily Tech News/YouTube

V tomto prípade urobila spoločnosť nedávno zásadné zmeny, ktoré pomohli k odstráneniu falošných profilov, komentárov a označení „Páči sa mi to“. Mnohí používatelia totiž využívali platené služby, ktoré im na ich účet pridali aj niekoľko tisíc followerov, alebo množstvo komentárov, len aby medzi ostatnými vynikli. Instagram má pritom v rukáve niekoľko dizajnových návrhov profilov, ktoré bude v najbližšom období testovať, pričom o finálnej verzii rozhodne aj spätná väzba používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú