Uplynulo presne 10 rokov od vydania Instagramu, sociálnej siete, ktorá umožnila novým spôsobom zdieľa fotografie a videá používateľov. V roku 2012 platformu odkúpil Facebook za 1 miliardu dolárov. Dnes teda Instagram oslavuje okrúhle 10. narodeniny a pri tejto príležitosti vracia aj historické ikony aplikácie, ktoré si môže aktivovať každý na celý mesiac. O téme informoval TechCrunch.

Dcérska sociálna sieť Facebooku si od svojho založenia prešla veľkými zmenami a v posledných rokoch priniesla viacero nových možností pre zdieľanie video obsahu či nakupovanie.

V rámci oslavy svojho výročia však Instagram prináša používateľom aj všetky pôvodné ikony s nádychom nostalgie, ktoré je možné aktivovať na Android aj iOS smartfónoch po aktualizácii.

 

Podľa priloženého videa si tak môže každý zvoliť niektorú z 13 ikon aplikácie, medzi ktorými je úplne prvá ikona z roku 2010, ale aj viaceré farebné variácie aktuálne využívanej ikony. Zmenu ikony nájdu používatelia v nastaveniach aplikácie.

Nenechaj si ujsť
Po Facebooku začína označovať štátmi riadené médiá aj Instagram

Instagram chce obmedziť urážlivé komentáre a príspevky

Okrem toho však do Instagramu zavítalo aj viacero zmien týkajúcich sa prehľadu zdieľaných príbehov či obmedzenia urážlivých komentárov, informovala sieť na svojom webe. Niektoré funkcie spustí Instagram v rámci testovania, a preto nemusia byť prístupné hneď pre každého.

S možnosťou prehľadu zdieľaných príbehov si môžu používatelia pozrieť nové zobrazenie archívu, ktorý im odhalí, kde a kedy zdieľali svoje story. V prípade komentárov Instagram experimentuje s automatickým skrývaním urážlivých príspevkov používateľov, ktoré sa budú podobať už nahláseným komentárom.

Platforma zároveň rozširuje upozornenia na zdieľanie ofenzívnych príspevkov. Sieť tak s využitím AI pred pridaním komentáru alebo príspevku používateľa upozorní na to, že sa môže jednať o urážlivý alebo nevhodný príspevok. Týmto spôsobom má možnosť svoj príspevok pred publikovaním upraviť tak, aby nebol v rozpore s pravidlami Instagramu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP