Technologický svet žil v posledných týždňoch v obklopení správ ohľadne bezpečnostnej chyby, ktorá sa vyskytla v systéme iOS, konkrétne v prípade FaceTime. Mladíka, ktorý chybu odhalil, teraz Apple odmení.

Gigant z Cupertina aktuálne rozposiela svojím používateľom iPhonov novú aktualizáciu operačného systému iOS vo verzii 12.1.4. Tá upravuje bezpečnostnú chybu, ktorá prostredníctvom vymoženosti FaceTime dokázala odpočúvať používateľov iPhonov. Spomínanú chybu pôvodne ohlásila Michele Thompson po tom, ako ju objavil jej 14-ročný syn Grant.

Odmena mladíka neminula

Apple portálu The Verge potvrdil, že mladíka a jeho rodinu finančne kompenzoval. Gigant navyše mladíka odmenil financovaným jeho štúdia. Spoločnosť však neprezradila výšku sumy, ktorou rodinu Thompsonových odmenila. Ak sa však pozrieme na odmenu bezpečnostných výskumníkov, ktorí Applu nahlásia nájdené chyby, dostaneme sa k položke 200 000 dolárov, čo v prepočte činí približne 176 320 €.

Mladík však prirodzene nie je bezpečnostným expertom, no kľudne sa jeho odmena mohla pohybovať v tomto rozmedzí. Čo je však pre nás veľmi obrovská čiastka, to sa bezpečnostným výskumníkom máli. Dôvod je jednoduchý. Tretie strany sú ochotné ponúknuť za nájdené chyby v operačnom systéme iOS oveľa viac peňazí ako Apple. Vzhľadom na rozruch, ktorý odhalenie chyby vo svete spôsobilo, by mal Apple nad výškou odmeny pre bezpečnostných výskumníkov popremýšľať ešte viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom